Dobór odpowiednich części do nowego PC

Maksymalna kwota: 3200zł

Zestaw: Jednostka + monitor

Zastosowanie: multimedia, praca i gry

Zakup: po niedzieli składam zamówienie

Procesor: Tutaj chyba polemizować nie potrzeba, zdecydowanie AMD Phenom II X3 720 /2.8GHz, 95W, BOX, Black, AM3/ będzie super procesorem. Odblokowany mnożnik, 3 szybkie rdzenie. Czego chcieć więcej?

Płyta główna: Jak wyżej, nie widzę innego wyboru niż Gigabyte MA770T-UD3P /AMD 770, DDR3 1333/, mimo że testy wykazały podatność na grzanie, mnie to nie przeszkadza.

Pamięć : Obecnie więcej niż 2GB mi nie będzie potrzeba, oczywiście 1333MHz CL7 to minimum. Może być w jednej kości, Windows 7 spokojnie na tym będzie śmigał. Mój wybór to: GoodRam 2GB 1600MHz CL9

Dysk : Szybki, tani, cichy tak mogę określić ten model Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3. Innego raczej też nie widzę w zestawie.

Grafika: Praktycznie największe wahania, czy GTX czy HD4890 a może nowe Radeony? 512MB to minimum, może być fabrycznie kręcona i mieć dobre chłodzenie. Modele zostawiam dla Waszej weny. Cenowo myślę, że 750zł maksymalnie.

Napęd: Wiele nagrywał nie będę, więc zwykłe DVD byle szybko i sprawnie działało - NEC AD-7241S SATA LightScribe (black).

Obudowa: Bardzo podobają mi się Antec 300 czy wyższe, ale wydawać taką kwotę na obudowę graniczy z przejawem głupoty. Sharkoon Rebel 9 Economy Edition /Black/ lub Cooler Master Elite 331. Mogłaby dobrze tłumić pracę podzespołów. Chłodzenie zawsze można dokupić oddzielnie.

Zasilacz: Fajnie jak by był modularny, myślę, że 450W wystarczy. Coś z Corsairów, Chiefteców czy OCZ?

Monitor: Najlepiej 22 cale, renomowanych firmy typu LG, Eizo czy Samsung. Wysoki kontrast, mały czas reakcji i jakieś wyjście HDMI. Mój typ LG W2261VP-PF (2ms, DVI, HDMI, Full HD)

Wyszło mi coś takiego:

8jijaha21186l3g8n090.jpg

Proszę o surowe oceny, ewentualne zmiany i szczegółowe argumentacje.

Wyszukiwarka nie działa, takich tematów jest pełno.

Jakich tematów jest pełno? Chyba takich o treści mam 3000zł i złóżcie mi komputer… tutaj wyraźnie zaznaczyłem wytyczne, zapotrzebowanie i po łebkach opisałem podzespoły. Więc jeśli nie chce Ci się pomóc to przemilcz kwestię.

boras , kolor czerwony jest zastrzeżony dla administracji (o czym powinieneś wiedzieć, w końcu zaakceptowałeś regulamin). Proszę to zmienić, inaczej temat wyląduje w koszu.

Gotowe.

W tej cenie bierze się i5, które bije wydajnościowo Phenoma II.

Procesor: Intel Core i5-750 /2.66GHz, 8MB, LGA1156, BOX/ 705 zł

Płyta główna: Gigabyte P55-UD3 /intel P55, Dual DDR3-2000, GLan/ 410 zł

Pamięć RAM: GoodRam 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 310 zł

Dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 169 zł

Karta graficzna: XFX Radeon HD4870 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out 539 zł

Nagrywarka DVD: Samsung SH-S223B SATA (black) 99 zł

Obudowa: Cooler Master Elite 331 (Black) 149 zł

Zasilacz: BeQuiet PurePower L7 530W 249 zł

Monitor: Benq E2200HDA (5ms, FullHD) 579 zł

Suma: 3209 zł brutto

Grafika słabsza od HD4890, ale za to procesor nieporównywalnie lepszy i 4GB szybkiego RAMu.

Twój zestaw nie jest taki zły, ale IMO źle wyważony (grafika dużo szybciej się starzeje niż procesor)

Monitor do bani… wiem, że lepiej brać na i5 ale musiałbym dorzucać jeszcze jakieś 300zł, wtedy za 3500zł można wziąć dobry zestaw z monitorem.

Ewentualnie wezmę pamięć 2GB 1600MHz które jest 50% tańsze czyli jakieś 150zł i tą różnicę zainwestuje w monitor z 2ms, HDMI i kontrastem 30000:1. Co myślisz?

Dodane 18.10.2009 (N) 12:16

Aha i co to za karta? XFX chyba jest młodą firmą, wiec może lepiej wziąć coś OC z dobrym chłodzeniem, Sapphire? Albo GTS Golden Sample za 590zł?

fs19ki4wuv9k4nh2jrl.png

Wyszło mi coś takiego, z nieco lepszą obudową, kilkukrotnie lepszym monitorem i grafika też ciekawa. Co prawda 40zł drożej ale jakoś przeboleje.

“Monitor do bani…” skąd to twierdzenie? Ze specyfikacji, z której praktycznie nic nie wynika w przypadku porównywaniu monitorów? Czy może testowałeś oba modele?

Więcej pamięci zaraz się już będzie przydawać częściej. 20zł możesz oszczędzić i wziąć GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 za 290 zł

A karta graficzna, jak karta graficzna, XFX to zwyczajna firma, na domyślnych zegarach działa tak samo wydajnie jak inne konstrukcje, zapewne słabiej się kręci, ale trzeba się zastanowić czy opłaca się za to dawać tyle kasy. Przyzwoitą i dalej tanią kartą jest np. http://www.esc-net.pl/product_info.php? … s_id=15574

Cooler Master Elite jest dobrą obudową, jak chcesz oszczędzić to masz 50zł w kieszeni.