Dobór pamięci dual channel

Witam!

Posiadam płytę główną Gigabyte GA-945GCMX-S2. planuje zakupić pamięci 2 x 2 gb . Na allegro znalazłem coś takiego

http://allegro.pl/2gb-nowa-pamiec-ddr2- … 48468.html. Doczytałem na necie iż ta płyta powinna je obsłużyć. Czy mam rację?

Jakie proponujecie do tej płyty głównej pamięci. Interesuje mnie tylko 2 x 2 gb. Z góry dziękuje za wszystkie posty.

Pozdrawiam,

Artur

Płyta nie ma szczególnych wymagań co do pamięci a to są najzwyklejsze moduły DDR2, które powinny działać bez problemu ale płyta zmniejszy ich częstotliwość do 667 MHz

O swojej płycie możesz poczytać tu: http://www.gigabyte.pl/products/page/mb … cmx-s2_66/

PS. W tej aukcji jest pewna nieścisłość - dwie różne ceny - trochę to dziwne

Cedar , nie jestem pewien ale wydaję mi się że, jeśli płyta nie obsługuje DDR2 o częstotliwości 800 mHz to po prostu nie obsłuży które autor podał w 1 poście. A zmniejszanie częstotliwości dotyczy sytuacji w której zamontowane są kości które obsługuje płyta główna… :smiley:

Ale jeśli się mylę proszę mnie skorygować :stuck_out_tongue:

No to koryguję :wink:

Obsłuży bez problemu. W pracy mam w kompie płytę na kiepskim chipsecie intela obsługującym max 667 MHz a moduły zainstalowane to 1 GB + 256 MB (oba 800 MHz) i pięknie działają z częstotliwością 667 MHz do tego w trybie Asymertic Dual Channel.

Ale oczywiście jeśli znajdzie podobne moduły 667 MHz to kilka zł zaoszczędzi :wink:

Być może zależy to od płyty głównej, bo wczoraj właśnie miałem sytuację, że znajomy kupił 1GB DDR2 800 Mhz i włożył do płyty która obsługuje max 533 Mhz i niestety nie wstał komputerek na tych Ramach. Możliwe że były uszkodzone nie miałem okazji ich sprawdzić :slight_smile:

Dziękuje za wszystkie posty. :slight_smile: Jakie polecacie pamięci?