Dobór pamięci RAM oraz nowej karty graficznej

Witam,

Jestem użytkownikiem dość słabego komputera jak na dzisiejsze standardy dlatego chciałbym go nieco podkręcić. Mam na myśli kupno 1024 MB pamięci RAM oraz nowej karty graficznej o mocy 128 bądź 256 MB. Jako, że moja wiedza dotycząca części do komputerów stoi na bardzo niskim poziomie, postanowiłem zasięgnąć rady u znawców tematu.

  1. Pamięć RAM

Moja obecna konfiguracja:

pytagwnae.th.jpg

spdx.th.jpg

Na allegro znalazłem taką aukcję:

http://www.allegro.pl/item753701473_nowa_512mb_ddr_333mhz_micron_chipset_gw_fvat.html

Chciałbym kupić dwie kostki z powyższego linku. Jednak czy ten RAM będzie pasował do mojej płyty głównej?

  1. Karta graficzna

Moja obecna konfiguracja:

mupytygwnej1.th.jpg

mupytygwnej2.th.jpg

kartawideowindows.th.jpg

procesorgraficzny.th.jpg

Co do karty graficznej to nie wiem jak dobrać nową do płyty głównej. W tej kwestii proszę o Waszą pomoc. Tak jak wspomniałem na początku, w grę wchodzą karty o mocy 128 i 256 MB.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc

Ile do wydania? Te pamięci, które pokazałeś to żal i rozpacz. Znalazłbyś coś z chociażby 800 MHz i CL = <5

Cały mój sprzęt to żal i rozpacz dlatego chcę kupić oba podzespoły jak najtaniej.

Nie wiem co do mnie mówisz :?.

Proszę Was o pomoc ponieważ nie wiem czy dany RAM i dana karta graficzna będzie pasowała do mojej płyty głównej. Super parametry każdego z tych podzespołów nie stanowią dla mnie dużego znaczenia. Najważniejsze, żeby było tanio, posiadało kolejno 1024 MB i 128/256 MB i pasowało do mojej płyty głównej :-D.

Po co polecasz gościowi pamięci DDR2 skoro jego płyta obsługuje pamięci DDR?

Dodane 07.10.2009 (Śr) 16:45

Te kości pamięci z allegro będą pasować,tylko płyty z chipsetem nForce2 o ile dobrze pamiętam były kapryśne co do pamięci,więc dobrze by było gdyby była możliwość sprawdzenia.Co do karty graficznej to widzę że masz zintegrowaną,jeżeli twoja płyta ma złącze AGP to właśnie takiej karty szukaj.Na komputroniku widziałem już za 160 zeta.