Dobór podzespołów do kompa

Hej.

Potrzebuję waszej pomocy, bo chcę kupić komputer a nie wiem jakie wybrać podzespoły. Wygląda to tak, że potrzebuje:

obudowa

zasilacz

procesor

płyta główna

ram (512 starczy).

Czy możecie mi doradzić co wybrać, by działało to w miare przyzwoicie (dysk, grafika, napęd już mam), i by nie przekroczyć granicy 1000 zł !!

Dodatkowe warunki to płyta musi mieć możliwość podpięcia dysku ATA i SATA i karta graficzna na AGP. A procesor najlepiej Pentium a w drugiej kolejności ewentualnie AMD. Nie chodzi o linki do konkretnych ofert wystarczy tylko nazwa a najniższą cenę znajdę sam.

Będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam

A do czego komputer ma służyć??

Jeśli do 1000zł to może jednak AMD

goodram 400mhz

fortron 400W

Jaką masz grafę? Nazwa.Bo nie wiem czy warto pakować się w stare płyty i proce, gdzie po jakimś czasie wydajność takiego proca nie będzie zadowalająca.

No chyba, że s.939 i jedyne co mi przychodzi do głowy to:ASRock 939Dual-SATA2

do jakiego celu będziesz wykorzystywać kompa??

Karta - ATI Radeon 9550, dysk mam Samsunga (ATA100) i narazie nie chciałbym ich wymieniać bo troche szkoda.

Co do wykorzystywania kompa, to do wszystkiego do czego wykorzystuje go normalny użytkownik w domu (nie maniak gier).

Słyszałem, że w przypadku pracy z wieloma programami naraz lepiej radzi sobie Pentium, zaś AMD to do gier a mi nie o to chodzi, dlatego jednak wole Pentiuma.

150 ram, 100 zasilacz, 150 obudowa, 100 chłodzenie co daje 500 - plus minus

Dlatego ostatnia prośba powiedźcie jaki zestaw procesor+płyta główna (max 500 zł).

Jak wspomniałem wolałbym Pentiuma, choć to nie konieczność.

Tak jak wspominałem asrock i athlon 3000+ na s.939 :wink: