Dobór podzespołów komputera

A jakie masz chłodzenie?

Noctua NH-D15 140mm dodał ze zaraz za wentylatorem mam wentylator od obudowy

Na moje oko możesz zostawić tylko środkowy. Najlepiej będzie, jeśli sprawdzisz temperatury procesora pod obciążeniem.

w occt temperatura nie przekroczyła 59 stopni w podstawowym teście przez 30 min tylko w idle ma od 35 do 40

Jest OK, one chyba 70 akceptowały “oficjalnie”, a nieoficjalnie na forum były przypadki, ze i pod 80 chodziły. Do lata się nie martw.

Panowie dziekuje wam za pomoc i opdpowiedzi

To Tak
Ryzen 5/2600 450/550 zł
Płyta B450 4 sloty RAM
Ram 2x8GB)
Grafika Jaka bedzie odpowiednia rx 570 4 GB
Pytanie do tego czy chlodzenie tego Procka bedzie ciche jak nie to podajcie dobre chlodzenie do 300 pln oczywiscie zeby miescilo sie z ramem i karta w tej plycie glownej.

Prosze nie mieszajcie juz nic wiecej bo oszaleje ja sie nie znam na tych podkrecaniach zmianach w ustawieniach itd.

Zamieszam;-)

Najpierw sprawdź boxowe, a jak musisz ciszej, to Silentium/Fera i nie szalej z ceną. Do 100 dostaniesz dobre. Najważniejsze: wysokość , rodzaj mocowania(gniazdko) i żeby to TDP było minimalnie 100+, Twój procek maksymalnie dojdzie do 65…

Fajnie byłoby podać model, są lepsze (np. radiatorki) i gorsze. :wink:

Jak zostaną Ci dwie stówki z chłdozenia myśl raczej nad rx 580 8 GB lub 1650 SUPER. Podkreślam Super, nie gaming, OC Ultra, a Super, gdyż 1650 z dopiskiem Gaming, OC, ale bez super jest słabsza od rx 570. RX 580 gorętsza (i zasilacz z 500W dobry bysie przydał), ale ma więcej pamięci, druga chłodniejsza ale ma tylko 4 GB. Wydajność jest bardzo podobna. Tak gdzie ważne liczenie, 1650 Super, tam gdzie więcej pamięci Radeon.

[quote=“marcin20000, post:27, topic:608038”]
boxowe co to takiego
Zasilacz mam 850 w
Prosze cie napisz jakie modele kupic. wezme i kupie

AMD dodaje do procesorów, co w dawnych latach było standardem, chłdozenie. Nic specjalnego, ale złe też nie jest

Płyta i obudowa i RAM potrzebny. W jednej jest minimalnie bliżej procka RAM, w innej dalej, Jeden ram jest wyższy, bo ma radiatorek, drugi niższy…:wink: No i obudowa, jej szerokość musi być większa od wysokości radiatora. Nie znając tych detali tylko boxowe na 110% pójdzie, bo jest małe.
Do 2600 dostaniesz pewnie to drugie.