Dobór RAMu do zestawu na platformie AMD


(Bipoxxl) #1

Witam serdecznie.

Przymierzam się do zakupu komputera, do którego wrzuciłbym dyski i napędy ze starszego krewnego. Oczytałem, obrałem już konfigurację, ale wolę spytać, czy aby na pewno wszystko dobrze dobrałem, ewentualnie co by zmienić, aby zestaw chodził lepiej i był przyszłościowy. Lista wygląda mniej więcej tak:

1 Procesor: AMD Phenom II X4 955 BOX (3.2GHz, Quad Core, 6MB, 125W, AM3) Black Edition

2 Płyta główna: Asus M4A785T-M 785G VGA HD4200 DDR3, SATA2, RAID, GBLAN, FW, mATX, AM3

3 Pamięć: DDR3 4GB 1333MHz OCZ Platinum AMD (2x2GB, DualDDR, CL7)

4 Karta Graficzna: Zintegrowana :stuck_out_tongue:

5 Obudowa: LogicConcept B21 Czarna

6 Zasilacz: 430W be quiet Pure Power BQT-L7-430W

Komputer składany głównie do pracy z internetem, czasem jakiegoś nie wymagającego MMO. Chciałbym w przeciągu roku dokupić grafikę jakiejś powiedzmy średniej-niższej półki, i wtedy też wymienić chłodzenie procesora. Zastanawiam się jednak czy jak wrzucę jakąś kartę grafiki pokroju GTS250, to zasilacz da radę. Obudowa najtańsza, bo to nie ma wyglądać :stuck_out_tongue: Komputer nie będzie kręcony, bez tunningów wizualnych itp.

Zakupy planuję w Gralu, Na zestaw, procek, płyta główna, ram, grafika (tak:P Może być zintegrowana), obudowa i zasilacz chciałbym przeznaczyć 1500 (+/- 100) zł. Ważne aby płyta główna miała 2 sloty IDE (na jeden z dysków i napęd). Komputer z założenia prosty i ma pochodzić parę lat bez zamartwiania się.

Pozdrawiam!


(Fokal) #2

Zastanów się nad płytą, a konkretnie czy wystarczy Ci ilość slotów (np. PCI, czy USB), która w mATX jest ograniczona. Co do zasilacza to poradzi sobie z GTS250, ale pomyślałbym nad nowszą konstrukcją np. 5770.


(Bipoxxl) #3

Szczerze mówiąc nie zwróciłem uwagi, że to mATX. Co prawda nie planowałem jakiejś potężnej rozbudowy w przyszłości, ale od przybytku głowa nie boli :slight_smile:

Więc może takie coś? http://www.gral.pl/preview/Asus/AsusM4A785TD-VEVO785GVGAHD4200DDR3SATA2RAIDGBLANFWATXAM3_29_print.php


(Fokal) #4

Tutaj jest test tek płyty http://pclab.pl/art37884-4.html . Wydaje się, że to nie głupia konstrukcja ...


(Bipoxxl) #5

Poczytałem jeszcze o kompatybilności wszystkiego i spotkałem się z negatywną oceną pamięci OCZ podczas pracy z procesorami AMD. Warto? Czy może tańsze GoodRamy? http://www.gral.pl/GoodRAM+2X+2GB+DDR3-1333_564.html


(Agatonster) #6

bipoxxl ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.