Dobór reutora wi-fi?

Hejcia.

Słuchajcie bo nie wiem co dokładnie kupic;/

No więc tak:

Mam neta i to jest radiowy internet, satelita itd.

Jest ona podłączona pod router a z reutora idzie kabel prosto do kompa.

Ale chciał bym komputer przenies do innego pomieszczenia i tu problem bo dam kabla sie nie da załatwić.

I chciał bym jakoś bezprzewodowo co mi jest potrzebne i jak to ma działac?

Tutaj był chyba podobny problem.

airlive-duo-czy-dwa-routery-link-t470711.html

Zacząłbym od pytania jakim routerem dysponujesz w tej chwili ?

http://www.hiwtc.com/photo/products/6/01/01/10160.jpg

taki mam.

Wireless Mini Router

Twój router posiada obsługę sieci wlan.

tzn?:slight_smile: bonadal nie wiem co kupić:D

twoje urządzenie posiada wifi i potrzebujesz tylko jakiegoś adaptera wifi USB lub karty wifi pod PCIE koszt ok 35zł biorąc pod uwagę że tam gdzie przenosisz PC będziesz miał zasięg jeśli odległość będzie spora mogą być problemy z zasięgiem dlatego najlepiej kupić taką kartę która będzie mieć odkręcaną antenę w razie czego kupisz mocniejszą

jak masz jakiegoś znajomego ze smartfonem to możecie sprawdzić czy łączy się z routerem czy jest internet i jaki zasięg

Tak ale jest malutki problem… w tym urządzeniu jest tak ze w miejscu anteny jest wkręcony kabel od satelity;/

W takim razie kup router z dwoma radiami, np. http://www.wirelesslan.pl/product_info. … l_ap_z_poe lub jakiegoś access pointa.

Kurde i tak nie wiem jaki;/ możecie mi dac przykłady z Allegro?

Bardzo bym prosił :slight_smile:

Funkcje i Specyfikacja

WLAN 11g MINI Router Realtek chipset WDS wsparcie

CECHY

Zgodny ze standardami IEEE 802.11b / g do 2,4 GHz Wireless LAN.

Obsługuje mostkowanie, routing funkcje WISP między przewodowych interfejsów Ethernet.

Obsługuje 64-bitowe i 128-bit WEP, WPA, WPA2 , szyfrowania / deszyfrowania oraz WPA z Radius.

obsługuje uwierzytelnianie 802.1x IEEE, IAPP, WDS.

IEEE 802.3x pełną kontrolę przepływu duplex na 10/100 Ethernet.

Obsługuje serwer DHCP aby zapewnić klientom automatyczne przypisanie Adresu IP.

Obsługa klienta DHCP, statyczne IP, PPPoE, PPTP z interfejsem WAN.

Obsługa zapory sieciowej z portem, filtrowanie IP, filtrowanie MAC, port forwarding, trigger port i funkcje DMZ hosting.

Obsługuje Zarządzanie przez WWW i konfiguracji.

Obsługa UPnP dla automatycznego dostępu do Internetu.

wspiera usługę Dynamic DNS .

. Obsługa obsługi klienta NTP

Wsparcie tabeli dziennika i usługi zdalnego logowania.

Obsługa trybu Setup Wizard.

Obsługuje Virtual Private Network (VPN) przejść. Nazwa modelu: WLG-2208 Nazwa produktu: MINI 11g Router Chipset: Realtek Standard: IEEE 802.11b, IEEE 802.11g Pasmo częstotliwości: 2,4 GHz ~ 2.484GHz wolnym paśmie ISM Moc wyjściowa RF: 17 dBm11b, 13,5 dBm11g Spread Spectrum: IEEE 802.11b: DSSS (Direct Sequence Spread Spectrum) IEEE 802.11g: OFDM (Orthogonal Frequency Division Multiplexing) Metoda modulacji : IEEE 802.11b: DBPSK / DQPSK / CCK IEEE 802.11g: BPSK, QPSK, 16QAM, 64QAM Szybkość transmisji danych: IEEE 802.11b: 1, 2, 5.5, 11Mbps IEEE 802.11g: 6, 9, 12, 18, ​​24, 36 , 48, 54Mbps Czułość odbiornika: 11 Mbps w pracy:> 80 dBm @ 8% FER, 54 Mbps:> 70 dBm @ 8% FER Zakres pracy: do 300m, w zależności od otaczającego środowiska anteny: 2 dBi demontowalne anteny Pobór mocy: 7.5V DC Zasilacz Bezpieczeństwo: 64-bit lub 128-bit WEP (Wired Equivalent Privacy) / WPA LED: Power, aktywny rozporządzenia: . FCC part 15B / C dla Ameryki Północnej, CE dla Europy Temperatura pracy: 0 ~ 50 stopni C. Przechowywanie Temperatura: -10 ~ 70 C Wilgotność: 5 ~ 90% (bez kondensacji) Wymiary: 120 (L) x 75 (szer.) x 26 (wys.) mm

To jest specyfikacja twojego routera , Wystarczy dokupić kartę sieciową bezprzewodową i zamontować ją w komputerze , utworzyć sieć bezprzewodową i to wszystko.

http://allegro.pl/tp-link-tl-wn353gd-pc … 53118.html

to jest karta na 2.4 GHz

Zastanawiam się w jakim celu zamiast anteny masz dokręconą satelitę

po to aby odbierać sygnał z nadajnika?