Dobór routera i kart


(Akira3179082) #1

Witam

Potrzebuje udostępnić internet w warsztacie który jest około 100 metrów od domu w którym będzie się znajdować router (odległość z 80 m otwartej przestrzeni i ze 3 ściany). Mógłbym puścić kabel, ale to trochę roboty jest więc pomyślałem o wifi w standardzie 802.11n. Z tego co wiem to działa dobrze na kartach i routerach tej samej firmy. Jaki konkretnie mi polecicie dodam, że to ma tylko udostępniać neta (neo 512) i najlepiej jakby miało wbudowany modem z anexem A). I czy to w ogóle ma szanse działać na tę odległość?

Pozdrawiam


(Micoud81) #2

jasne, że ma to szanse działać, jednakże prawdopodobnie będziesz musiał zaopatrzyć się w mocniejsze anteny, mocniejsze od tych, które są w zestawie z kartą czy routerem. Nie ma znaczenia jakiej firmy są karta i router, ważne by mogły pracować na tym samym standardzie, i dobrze by było, żeby karta obsługiwała szyfrowanie WPA.

No więc router: Linksys WAG200G-EU

http://www.skapiec.pl/site/cat/45/comp/178436

Karta: (nie podałeś czy to ma być karta do laptopa czy stacjonarnego, ale sądzę, że do stacjonarnego): Linksys WMP54G-EU

http://www.skapiec.pl/site/cat/46/comp/174207

Podejrzewam, że anteny, które są z tymi urządzeniami, będą za słabe, aczkolwiek możesz spróbować, a jeśli będą za słabe dokupisz mocniejsze anteny.

A no i jeszcze ja na twoim miejscu podliczyłbym koszty sieci bezprzewodowej i przewodowej, bo myślę, że taniej wyjdzie cię przeciągnięcie kabla do warsztatu.


(Akira3179082) #3

IMHO anteny będą za słabe a router nie ma wyjścia na antenę wewnętrzną. Co do tych standardów i urządzeń tego samego producenta napisałem tak bo dla niestandardu n ma to znaczenie podobno dość duże. Również pisałem żeby miały wbudowane modemy bo mam sagema 800 bez wyjścia ethernet niestety. Karta oczywiście do desktopa.