Dobór sterowników

Zgubiłem sterowniki i mam z tym teraz wielki problem.

Dlatego bardzo proszę o pomoc w doborze wszystkich potrzebnych mi sterowników.

Mój sprzęt to:

Pole Wartość

Komputer

System operacyjny Microsoft Windows XP Professional

Dodatek service pack systemu operacyjnego -

DirectX 4.08.01.0810 (DirectX 8.1)

Płyta główna

Typ procesora AMD Athlon XP, 1917 MHz (11.5 x 167) 2600+

Nazwa płyty głównej MSI KT6 Delta-SR (MS-6590 v2.0) (5 PCI, 1 AGP, 3 DIMM, Audio)

Mikroukład płyty głównej VIA VT8377 Apollo KT600

Pamięć fizyczna 512 MB (PC3200 DDR SDRAM)

Typ BIOS’u AMI (07/21/03)

Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM1)

Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM2)

Port komunikacyjny Port drukarki ECP (LPT1)

Ekran

Karta wideo nVIDIA GeForce FX 5200

Akcelerator 3D nVIDIA GeForce FX 5200

Multimedia

Karta dźwiękowa VIA AC’97 Enhanced Audio Controller

Magazyn

Kontroler IDE Kontroler VIA Bus Master IDE

Napęd dyskietek Stacja dyskietek

Dysk fizyczny SAMSUNG SP0802N (80 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/133)

Napęd dysków optycznych HL-DT-ST DVDRAM GSA-H10A

Status dysków SMART OK

Partycje

C: (NTFS) 14998 MB (12888 MB wolne)

D: (NTFS) 20002 MB (1658 MB wolne)

E: (NTFS) 41346 MB (78 MB wolne)

Rozmiar całkowity 74.6 GB (14.3 GB wolne)

Urządzenia wejściowe

Klawiatura Standardowa klawiatura 101/102 klawisze lub Microsoft Natural Keyboard PS/2

Mysz Mysz zgodna z PS/2

Sieć

Karta sieciowa Karta Realtek RTL8139 Family PCI Fast Ethernet NIC

Urządzenia zewnętrzne

Kontroler USB1 VIA VT83C572 PCI-USB Controller

Kontroler USB1 VIA VT83C572 PCI-USB Controller

Kontroler USB1 VIA VT83C572 PCI-USB Controller

Kontroler USB1 VIA VT83C572 PCI-USB Controller

Kontroler USB2 VIA USB 2.0 Enhanced Host Controller

Urządzenie USB Rodzajowy koncentrator USB

TUTAJ masz link do sterowników z płyty głównej.

Sterowniki do grafiki są TUTAJ.

Stąd najnowszego DX9 dla Twojego systemu: LINK

Więcej nie powinno być nic potrzeba :slight_smile:

Zainstalowałem do grafiki i dx9 (plus jakaś aktualizacja windowsa) w tych do karty nie mogłem się odnaleźć więc postanowiłem sprawdzić jak to zadziała… i po restarcie już się nie włączył. Wgrywał się xp później wyskoczył czarny ekran i tak już zostało. Ktoś ma jakieś pomysły o co chodzi bo trzeciego formata już nie chcę.

BTW. sworoswal dziękuję za pomoc:)

Uruchom komputer w trybie awaryjnym (f8 zaraz po załadowaniu BIOS’u) i wyłącz automatyczne uruchamianie komputera po błędzie (PPM na mój komputer->właściwości->zaawansowane->Uruchamianie i odzyskiwanie. Odznaczasz opcję “Automatycznie uruchom ponownie”. I powiedz, co się wyświetli, jak windowsa uruchamiasz normalnie.

Odkryłem błąd, zrobiłem wszystko od nowa ale pozostał jeden problem dalej nie mam dźwięków. I o ile everest przed drugim formatem pokazywał multimedia to teraz nic tam nie ma.

Spróbuj zainstalować TE STEROWNIKI

Podczas instalacji wyskakuje komunikat “our audio chip provides multi-speaker surround and realictic sound effects. Due to the fact that your computer is not equipped with our audio chip, you can not avail yourself of these advanced features”

Hmm… Powiedz, czy masz kartę dźwiękową dodatkowo na PCI?

Czy masz zainstalowane sterowniki “VIA Chipset 4in1 Drivers”, czyli TE?

Bo jak rozumiem, nie chcą się zainstalować te sterowniki, czy nie ma żadnego efektu po instalacji ich?

Jak pisałem w pierwszym poście jestem raczej laikiem, więc Twoje pytanie mnie zaskoczyło:)

Przed formatem everest pokazywał “VIA AC’97 Enhanced Audio Controller” a teraz nie ma tam nic.

Jak wchodzę w dźwięk windows i dźwięk PCI/Pnp to zastaję tylko pustki.

E: instaluje teraz następne z Twojego ostatniego postu. Zaraz napiszę co wyszło.

Więc sterowniki z ostatniego postu zaisntalowały się ale dalej nie mam dźwięków, przy tych poprzednich dalej wyskakuje ten sam komunikat, który wyżej napisałem.

Ok. to ujmę inaczej. Czy głośniki podpinasz tam, gdzie masz min.USB, w sensie, że nie daleko, czy w innym miejscu? Czy masz jeszcze gdzieś z tyłu takie same złącza?

Widzi pustkę… dziwne. Spróbuj jeszcze raz zainstalować sterowniki, które podałem w swoim poprzednim poście :slight_smile:

Tak blisko USB mam trzy okrągłe otwory. Podłączony zielony i czerwony kabel. Przed formatem działało wszystko bez zarzutu długi czas. Aha i strasznie dziwna rzecz everest pokazuje “Typ procesora AMD Athlon XP, 1533 MHz (11.5 x 133) 2000+” gdzie normalnie siedzi “AMD Athlon XP, 1917 MHz (11.5 x 167) 2600+” i to samo pokazywał wcześniej.

Dziwnie… Nie był podkręcany procesor nigdy jak rozumiem? Albo używany program MSI Core Center?

Spróbuj pobrać TEN PLIK, i spróbuj DRIVER znaleźć poprzez niego.

Nie nic z tych rzeczy. Liveupdater znajduje dwa drivery. Instaluje je nic to nie zmienia w działaniu kompa ale włączając liveupdate znów pokazuje te same 2 drivery do ściągnięcia. Co jakiś dłuższy czas mam przez sekundę czarny ekran co nigdy nie miało miejsca oraz jak wchodze w właściwości urządzeń audio to nic tam nie mogę zmienić. NIe wykrywa sprzętu. Na słuchawkach też nic nie gra. Zaczynam już się podłamywać no i jeszcze raz dziękuję za pomoc.

Więc tak. Odinstaluj sterowniki wszystkie, i po kolei od nowa. To chyba jedyne wyjście. Bo chcemy przecież uniknąć “formata” xP