Dobór zasilacza ATX

Przymierzam się do kupna nowego zasilacza, gdyż swój żywot kończy już mój BeQuiet. Śmierdzi z niego spalenizną. Nawet wyczyszczenie w środku nie pomogło.

To już drugi Beqiet który mi padnie-poprzedni śmierdział podobnie aż poszedł dym i bezpiecznik w skrzynce. Oczywiście wymienili mi na nowy wtedy, lecz obecnie nie mam już gwarancji.

Chcę kupić coś tańszego do 200zł do konfiguracji, którą mam w podpisie, ale z zapasem (w razie wymiany na silniejszą grafę etc.) BeQuiet’om już dziękuję!

Póki co moim faworytem jest Corsair CMPSU-430W, z 5 letnią gwarancją.:

http://www.komputronik.pl/index.php/pro … _430W.html

Czy to optymalny wybór?

Tak do twojego zestawu wystarczy zupełnie, zostanie jeszcze duży zapas :wink:

Zasilaczom Corsair z 5-7 letnią gwarancją mówię stanowcze nie! Dość już się naczytałem ostatnio wątków odnośnie sposobu realizacji owej 5-letniej gwarancji. Sklep daje 2-3 lata a reszta jest u producenta/dystrybutora za granicą więc gdyby coś się stało po tych 2-3 latach, to zasilacz musiałbyś wysyłać bodajże do Holandii (przykładowy koszt wysyłki UPSem to ok. 300zł). Bez obrazy ale nie daj się nabrać na taka “zagrywkę”. Zainteresuj się więc czymś co ma realne 5 lat gwarancji w Polsce. Przykład? Fractal Design Tesla 550 :slight_smile:

Ja bym brał tego corsarza w ciemno , ponieważ 2-3 lata to też dużo a poza tym nie sądzę aby w 5 lat zdążył się popsuć. Te be quiet faktycznie jakieś wadliwe. Tak to już jest z zasilaczami , że w innym moim kompie np. codegen 300w ( czarna lista ! uwaga ) trzyma już ok 7 lat a koledze take me 400w ( też czarna lista zasilaczy ) spalił się bodajże po 2, tyle że nie zabrał nic ze sobą. Ja w moim kompie w podpisie mam tego amacroxa ale jakbym nie miał, albo bym miał wybór pomiędzy OCZ (w porównywalnej cenie ) ,AMACROX CZY CORSAIR 430W to jak nic najbardziej zachęcający wydaje się corsair

Wejdź na stronę Corsaira, dla tego modelu są 2 lata gwar, komputronik jak i wiele innych sklepów ma błąd w opisie, lub co jest bardziej prawdopodobne zrzynają od siebie opisy.

Do 200 zł Fractal Design Integra 400W, gwar 3 lata.

http://www.cooling.pl/zasilacz-fractal- … 52442.html

lub Antec VP450, gwar 2 lata.

http://www.cooling.pl/antec-vp-power-vp … 52870.html

Rzeczywiście, widocznie się machnęli z tą gwarancją w komputroniku. A to oznacza, że można rozważyć inne opcje.

Ten Fractal 450W z 5l. gw. to też dobra opcja, oczywiście ponad podany budżet, ale jednak dla tych dodatkowych lat gwarancji mogę dopłacić. Pomyślę :slight_smile:

To nie tylko dodatkowe lata gwarancji, to także fakt gwarancji realizowanej w Polsce u polskiego dystrybutora i bez żadnych wysylek za granicę jak ma to miejsce w przypadku Corsair po 2 latach :slight_smile: Wszyscy tak chwalą tego Corsaira, że dobra cena i tyle lat gwarancji ale jak potem dojdzie co do czego to ludzi czeka zagraniczna wysyłka do Holandii czy gdzie tam…No ale co kto woli, jeden kieruje się ceną a inny bezproblemową obsługą serwisową realizowaną w Polsce :slight_smile:

jeżeli chcesz nowego to naprawde polecam http://www.komputronik.pl/index.php/pro … _450W.html jeżeli używany to patrz na allegro,kosztują do 150zł

GPS-450AA to konstrukcja która ma ze 3 lata, jak nie więcej, głośny wentylator wystarczy wpisać w google chieftec fanswap i będzie masa linków, nie ma wysokiej sprawności, i ogólnie to nie najlepsza konstrukcja, na pewno nie w cenie ok 200 zł. Ale jest w podpisie to nie dziwne że polecasz, nawet używane, które nie wiadomo w jakim są stanie, i nie ma na nie gwarancji.

jestem z niego zadowolony dlatego polecam. a wcale głośny nie jest,ledwno go słychać pod obciążeniem nawt kilku godzinnym

Jako niegdysiejszy użytkownik GPS-400 śmiem twierdzić, że masz chyba inne poczucie ciszy…Nie jest to nic obraźliwego, po prostu cisza to pojęcie subiektywne :slight_smile: Żeby Ci to zaprezentować to wiedz, że dla mnie 120-140 mm wentylatory komputerowe pracujące z prędkością rzędu 700-800 obr./min. są dla mnie ciche, rzędu 1200 obr.min. to dla mnie już hałas a to co jest w Chieftecu ma bodajże ponad 2000 obr./min… Zrozum, zasilacze typu Fractal Design Integra są w podobnym przedziale cenowym ale mają dłuższą gwarancję, charakteryzują się lepszymi parametrami oraz są sporo cichsze (nawet pod obciążeniem) więc nie widzę najmniejszego sensu zakupu takiego Chiefteca…

spox,kto co lubi:)