Dobra i tania karta graficzna na PCI

Witam wszystkich!

Potrzebuję pilnie kupić kartę graficzną na PCI. Tak, wiem… Nienajnowsze rozwiązanie technologiczne :). Jednak… Potrzebuję drugiej karty graficznej, która obsłużyłaby kolejne 2 monitory (obecna obsługuje tylko 1). Pierwsza jest na PCI-E x16, natomiast drugą muszę gdzieś upchnąć między tunerem tv i dźwiękówką :).

Wymagania:

  • karta niedroga, do ok. 200 zł z przesyłką, to będzie druga karta więc nie chcę dużo inwestować

  • karta dobra, tzn. taka, która obsłuży np. tuner tv WinFasta na full-screenie 17 cali bez cięcia się (obecna, druga karta tak robi…) przy rozdzielczości 1280x1024

  • obsługa dwóch monitorów; może być dvi + vga - poradzę sobie przejściówką

Wraz z modelami byłbym wdzięczny za linki do sklepów gdzie można ową kartę nabyć. Jeśli ktoś chce pozbyć się swojej karty również taką propozycję rozpatrzę…

Pozdrawiam!

Karty PCI istnieją dlatego, że niektórzy potrzebują 3…10 monitorów - takie rozwiązania widać choćby na filmach z Bondem, gdzie są stosowane w “centrali” MI6. :lol:

Jeśli karta na PCI-E obsługuje tylko jeden monitor, to może by akurat ją wymienić? Te karty nie są drogie, za 150-300zł można kupić naprawdę szybką (zwłaszcza w porównaniu z tym co kiedyś było na AGP), z DirectX 10.1 i sprzętowym dekodowaniem FullHD. Obsłuży 2 monitory + wyjście TV.

Na Allegro znalazłem takie cudo: http://allegro.pl/item817373893_powerco … i_pci.html

Ale trochę droga.

Nie miałem do czynienia z konfiguracją z wieloma kartami, ale wydaje mi się, że lepiej będzie, jak będą tego samego producenta chipa, np. ATI lub NVidii.

To że ci się przycina to nie jest wina karty tylko tunera bo jest beznadziejny. Najlepsze, niedrogie i bardzo wydajne robi AverMedia. Polecam model 007 GO! Masz sterowniki nawet do 7, a koszt - max 100zł.

Niestety tuner przycina z powodu karty, bo na pozostałych dwóch monitorach działa bez problemu ;). I to w znacznie większej rozdzielczości.

MaRa ,

Widziałem tą kartę jednak myślę, że na moje potrzeby jest za droga. Wystarczy coś w miarę wydajnego…

Chyba też się nie zrozumieliśmy - Posiadam Radeona HD 4850 do którego podłączone są 26 i 22 cale, stara karta na PCI obsługuje tylko 1 dlatego muszę ją wymienić i to na taką, która obsłuży 2x17 i nie będzie mi przycinać tunera…

No to coś takiego w tym razie ci zostaje:

http://allegro.pl/item812302594_radeon_ … torow.html

Używana, ale innej nie znajdziesz…