Dobra i tania karta graficzna na PCI

(system) #1

Witam wszystkich!

Potrzebuję pilnie kupić kartę graficzną na PCI. Tak, wiem... Nienajnowsze rozwiązanie technologiczne :). Jednak... Potrzebuję drugiej karty graficznej, która obsłużyłaby kolejne 2 monitory (obecna obsługuje tylko 1). Pierwsza jest na PCI-E x16, natomiast drugą muszę gdzieś upchnąć między tunerem tv i dźwiękówką :).

Wymagania:

• karta niedroga, do ok. 200 zł z przesyłką, to będzie druga karta więc nie chcę dużo inwestować

• karta dobra, tzn. taka, która obsłuży np. tuner tv WinFasta na full-screenie 17 cali bez cięcia się (obecna, druga karta tak robi...) przy rozdzielczości 1280x1024

• obsługa dwóch monitorów; może być dvi + vga - poradzę sobie przejściówką

Wraz z modelami byłbym wdzięczny za linki do sklepów gdzie można ową kartę nabyć. Jeśli ktoś chce pozbyć się swojej karty również taką propozycję rozpatrzę...

Pozdrawiam!

(MaRa) #2

Karty PCI istnieją dlatego, że niektórzy potrzebują 3..10 monitorów - takie rozwiązania widać choćby na filmach z Bondem, gdzie są stosowane w "centrali" MI6. :lol:

Jeśli karta na PCI-E obsługuje tylko jeden monitor, to może by akurat ją wymienić? Te karty nie są drogie, za 150-300zł można kupić naprawdę szybką (zwłaszcza w porównaniu z tym co kiedyś było na AGP), z DirectX 10.1 i sprzętowym dekodowaniem FullHD. Obsłuży 2 monitory + wyjście TV.

Na Allegro znalazłem takie cudo: http://allegro.pl/item817373893_powerco ... i_pci.html

Ale trochę droga.

Nie miałem do czynienia z konfiguracją z wieloma kartami, ale wydaje mi się, że lepiej będzie, jak będą tego samego producenta chipa, np. ATI lub NVidii.

(Mrylec) #3

To że ci się przycina to nie jest wina karty tylko tunera bo jest beznadziejny. Najlepsze, niedrogie i bardzo wydajne robi AverMedia. Polecam model 007 GO! Masz sterowniki nawet do 7, a koszt - max 100zł.

(system) #4

Niestety tuner przycina z powodu karty, bo na pozostałych dwóch monitorach działa bez problemu :wink:. I to w znacznie większej rozdzielczości.

MaRa ,

Widziałem tą kartę jednak myślę, że na moje potrzeby jest za droga. Wystarczy coś w miarę wydajnego...

Chyba też się nie zrozumieliśmy - Posiadam Radeona HD 4850 do którego podłączone są 26 i 22 cale, stara karta na PCI obsługuje tylko 1 dlatego muszę ją wymienić i to na taką, która obsłuży 2x17 i nie będzie mi przycinać tunera...

(Mrylec) #5

No to coś takiego w tym razie ci zostaje:

http://allegro.pl/item812302594_radeon_ ... torow.html

Używana, ale innej nie znajdziesz...