Dobra i tania MB pod Phenoma 9950

i dobrze :slight_smile: bo to oznacza że żeby nowe podstawki miały szansę przetrwać i zdobyć serca użytkowników te pamięci będą musiały znacząco stanieć :slight_smile: tak samo jak jest z każdym nowym standardem ;]

Jest już wersja Phenoma w procesie 45 hm. Ma obniżony TDP do 125W - właśnie takiego chcę kupić.

Myślę, że obecnie najlepiej poczekac na pierwsze testy nahelema i zobaczyć co z tego wynikinie, jeżeli będziesz chciał coś do OC to wtedy sobie weźmiesz w dużo niższej cenie c2d i ramy porządne bo też pewnie stanieją, jeżeli natomiast ostre OC Cię nie interesuje to weźmiesz sobie stabilny sprzęt na nowej podstawce,

(ostre oc na nahelemie ma nie być możliwe za sprawą tego, że procek będzie sie prawdopodobnie “palił” przy podniesieniu voltażu dla ramek ;( może cos wymyślą aby temu zaradzić…)

Nie ma takiego jest jedynie 65nm i TDP nie jest obniżone.

Phenom w tech. 45nm ma wyjść dopiero w listopadzie/grudniu, ma mieć inne oznaczenie.

Racja. Zostałem wprowadzony w błąd - nie ma jeszcze 45 nm. Istnieją jednak dwie wersje Phenoma 9950 o różnym TDP (140W i 125W) i właśnie ta 125 mnie interesuje.

[edit]

Przeczytałem kilka opinii o Phenomie i doszedłem do wniosku, że to całkiem przyzwoity procek. Nic czterordzeniowego o podobnej wydajności nie dostanę za tę cenę. Jego wadą jest to, że mocniej się grzeje i nie zawsze dorównuje C2Q. Na szczęście zaoszczędzę na karcie graficzne, gdyż ta zintegrowana w AMD780/790GX nie jest tragiczna, a i tak prawie nie gram.