Dobra i tania w eksploatacji drukadka laserowa

Witam. Poszukuję drukarki laserowej monochromatycznej. Najważniejsze, żeby drukarka miała w miarę tanie i wydajne tonery (chyba tak się to nazywa) ewentualnie dało się je napełnić proszkiem za rozsądne pieniążki. Zastanawiałem się nad samsungiem ML-1640 jest dość tani mały (ok.230zł), Epson AcuLaser M1200 (ok.250zł), Xerox Phaser 3140 (ok.230zł). Drukowane strone to najczęściej A4.

Jest jeszcze HP1018 i jej pochodne.

Są ale jak to u HP drogo. Na samym starcie ok 100zł drożej a za tyle mam już prawie toner. Moja kobieta poszła na studiach i będzie troszkę drukować (materiały do nauki). Z tego co już zdążyłem wyczytać to xerox ma starter toner na ok. 1500str. Samung na ok 700.

Ale weź też pod uwagę, że tonery HP są zintegrowane z bębnem, a w Samsungu czy Xerox-ie bęben trzeba wymieniać po określonej liczbie wydruków (prawdopodobnie nie będzie się to opłacać przy tej cenie drukarek).

Bardzo polecane są Samsungi, choćby ze względu na dostępność zamienników tonerów.

Generalnie to wszystkie modele Hp są tanie w eksploatacji. Wszystko zależy w sumie od tuszu, jak masz model z bardziej dostępnym zamiennikiem, to możesz mieć też pewność, że będzie tańszy i wtedy cena wychodzi mniejsza. Ja kupuję zamienniki na doktortusz.pl - maja bardzo duży wybór i naprawdę niższe ceny. Jakość tych zamienników jest tak samo dobra, jak oryginalnych - grunt żeby nie przepłacać.