Dobra i tania w eksploatacji drukadka laserowa

(Seba15) #1

Witam. Poszukuję drukarki laserowej monochromatycznej. Najważniejsze, żeby drukarka miała w miarę tanie i wydajne tonery (chyba tak się to nazywa) ewentualnie dało się je napełnić proszkiem za rozsądne pieniążki. Zastanawiałem się nad samsungiem ML-1640 jest dość tani mały (ok.230zł), Epson AcuLaser M1200 (ok.250zł), Xerox Phaser 3140 (ok.230zł). Drukowane strone to najczęściej A4.

(slawex1983) #2

Jest jeszcze HP1018 i jej pochodne.

(Seba15) #3

Są ale jak to u HP drogo. Na samym starcie ok 100zł drożej a za tyle mam już prawie toner. Moja kobieta poszła na studiach i będzie troszkę drukować (materiały do nauki). Z tego co już zdążyłem wyczytać to xerox ma starter toner na ok. 1500str. Samung na ok 700.

(TomVoo) #4

Ale weź też pod uwagę, że tonery HP są zintegrowane z bębnem, a w Samsungu czy Xerox-ie bęben trzeba wymieniać po określonej liczbie wydruków (prawdopodobnie nie będzie się to opłacać przy tej cenie drukarek).

Bardzo polecane są Samsungi, choćby ze względu na dostępność zamienników tonerów.

(Andzikj) #5

Generalnie to wszystkie modele Hp są tanie w eksploatacji. Wszystko zależy w sumie od tuszu, jak masz model z bardziej dostępnym zamiennikiem, to możesz mieć też pewność, że będzie tańszy i wtedy cena wychodzi mniejsza. Ja kupuję zamienniki na doktortusz.pl - maja bardzo duży wybór i naprawdę niższe ceny. Jakość tych zamienników jest tak samo dobra, jak oryginalnych - grunt żeby nie przepłacać.