Dobra karta TV

(Tpisar) #1

Zastanawiałem się nad dobrą karta TV do kompa. Chciałbym taką na której by był obraz naprawde dobry i zależy mi na wyjściu audio na płytce, a nie zewnętrznym kabelkiem, niekoniecznie z pilotem. Swoją mam starą pixelview ale obraz nie jest taki ładny. Co byście polecili ?:slight_smile:

(Marcinbrudnicki) #2

Jakie masz na ten cel fundusze ??

(system) #3

jak zależy ci na na prwadę dobrej jakości to kup tuner tv USB.

(Marcinbrudnicki) #4

Znalazłem dosyć dobry tuner

:arrow: KLIK

EDIT:

Link już działa

(system) #5

zwłaszcza że link nie działa, to na prawdę dobry :stuck_out_tongue:

(Tpisar) #6

To na USB lepszy niż PCI ? Wolałbym się nie bawić w jakieś USB tylko w kompa wstawić i niech siedzi :slight_smile: a fundusze się znajdą, karty kosztują nie więcej jak koło 150 pln jakaś droższa:)

(hevet) #7

http://allegro.pl/item221071601_leadtek ... oznan.html

Bierz tą ja mam i jestem zadowolony,kabelek od audio podłączasz wewnątrz komputera,dodatkowo dają dodatkowe oprogramowanie do obróbki video.

(system) #8

tak, mniejsze zakłócenia obrazu w skutek działań pól magnetycznych.

w przypadku tunera usb nic nie musisz odkręcać wkręcać, podłączasz go pod wolny port usb instalujesz oprogramowanie i szukasz kanałów. (można podłączyć pod laptopa).

to jest dopiero prosta instalacja.

(Draakus) #9

no i nie ma problemu jak komp zaplombowany, na PCWK 06/07 jest test tunerów TV

(v3ct0r) #10

Takie coś opłaca się kupić ?

http://www.allegro.pl/item223406130_tun ... hurt_.html

Dodam że mam tylko monitor 17 cali i rozdzielczość 1152na864 jak to ma jakąś różnice. I czy przez tą kartę takie kanały jak TVN Turbo i Diskawery działają czy trzeba wykupić jakiś abonament?

(system) #11

a masz kablówkę lub tuner satelitarny ??

stara ta karta ale na dość dobrym chipsecie saa7134.

(v3ct0r) #12

Mam cyfrę tylko bym musiał dokupić dodatkowy uchwyt, konwerter i kabel bo chyba nie można z jednego konwertera dwóch sygnałów. Wiadomo TVP1,2,3 TVN POLSAT ale czy będą jeszcze jakieś bo jak tylko takie to nie opłaca mi się w to inwestować.

(hevet) #13

Do karty telewizyjnej nie podłącza się anteny satelitarnej :o ,do tego potrzebna jest karta satelitarna.

Musiałbyś wymienić konwerter na podwójny tzw. TWIN dołożenie drugiego konwertera umożliwi odbiór ale z innego satelity.

To zastanów się w końcu co chcesz oglądać na tej karcie programy naziemne czy satelitarne.

(v3ct0r) #14

Mój błąd nie przemyślałem tego a nawet koszty maleją. Więc mam pytanie czy jest możliwość odbioru przez kartę telewizyjną + którąś z tych anten kanałów TVN Turbo i Diskawery bo karta satelitarna nie wchodzi w grę bo najtańsza jest za 100zł

(system) #15

jest napisane w treści aukcji jakie programy wchodzą w grę.

(Kamyks1) #16

Nie będzie innych...chyba, że kupisz Cyfrę + albo POLSAT i tak podłączysz zebyś mógł wyprowadzić gniazdo na kabel antenowy...