Dobra nagrywarka DVD z Lightscribe?

(Mtxmarek) #1

Witam!

Ostatnio padła mi moja nagrywarka DVD LG 4166B z Lightscribe!

I zamierzam kupić coś nowego?

Zależy mi na Lightscribe (raczej nie LabelFlash) no ale jeśli ta z LabelFlash'em będzie dużo lepsza niż .... to może przemyślę sprawę?

Narazie mój wybór padł na Samsung-S182M lub LG-H22L, ale może macie jakieś inne propozycje?

A może coś z NEC'a ale nie wiem czy mają Lightscribe?

Jakie macie zdanie na ten temat?

(system) #2

ja mam LG H-20L

bardzo dobrze sie sprawuje.

ogólnie to LG jest godną zainteresowania firmą.

(Core 2 Duo) #3

polecam! sam ja mam od dwóch tygodni i jestem z niej zadowolony;] :slight_smile:

(Rew2) #4

LG-H22L

(Core 2 Duo) #5

lub Benq DVD+/-RW DW1670-0B3 bulk

Złączono Posta : 11.12.2006 (Pon) 19:11

Tylko nie jestem pewien czy ona ma LightScribe'a

(Błażej) #6

W testach wypada nieco gorzej od BenQ DW 1655 :wink:

(Core 2 Duo) #7

możliwe, nie czytałem żadnych testów wiem poprostu ze swojego doświadczenia bo znajomy ma ten model i świetnie się spisuje.

(DeePdIVEr) #8

Polecam NEC (oczywiście LabelFlash).

Miałem już większość wypalarek DVD, jesli chodzi o producentów.

Po "wpadkach" z LiteOnami podzielam opinię, że to szmelc.

Ostanio paliłem na NECach (ND3540A) i zostałem zaskoczony ich niezawodnością (średnio 99/100 DVD wypalają OK).

W kwietniu kupiłem "eksperymentalnie" najnowszego brata z rodziny NEC: ND-4571A. I szok. Widział w zasadzie tylko Verbatimy i coś tam jeszcze (firmware 1.01). A innych płyt ni w ząb. Przyszło rozgoryczenie i rozczarowanie. W chwile potem "kolesie" w necie podali swój własny firmware, wgrałem i REWELACJA. "Zobaczył" wszystkie rodzaje płytek.

Teraz jade na nowym (1.02), oficjalnym sofcie i stwierdzam, że wypalarka ta jest REWELACYJNA.

Jakość nadruków (także napisów) na wypalanej stronie płyty idealna,

a jakość nadruków na "awersie" wprost S U P E R. Nadruki jak kolorowe fotografie. Jedynym mankamentem jest to, że płyty Labelflash jedynie od FUJIFILM, ale za to super rewelacyjnej jakości (100/100% OK). Wiem już, że nie wrócę do Lightscribe, bo jakość nadruków na Labelflashach, ich trwałość i jakość wypalania bardzo dobra. Na szóstkę. Kto nie wierzy, niech wypali przynajmniej 100-200 płytek DVD, nie będzie żałował zakupu.

Pamiętajcie tylko, aby przy zakupie sprawdzić, że ND-4571A ma nowszy soft 1.02 (a nie 1.01).

P O L E C A M

U mnie bezawaryjność 100%

(Mtxmarek) #9

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Widzę że Samsungiem nie ma co sobie głowy zawracać.

Pomyślę na tym LG-H22L, chociaż trochę mnie zniechęca moja wcześniejsza (teraz padnięta) LG-4166B, no ale może to przypadek

(zmienić firmware też już próbowałem - nic nie pomogło)

Jakoś nie mogę się przekonać do tego LabelFlash'a, ale kto wie ???

Jeszcze raz dzięki za wszystkie podpowiedzi. MT.

(Sasquatch) #10

Jeśli chodzi o Samsunga to akurat ten model (S-182M) wyszedł bardzo udany. Lepiej poczytać testy i recenzje w serwisach poświęconych napędom DVD/CD.