Dobra nawigacja z mapą Polski w cenie do 300 zł

Witam.

Mam pytanie takie jak w temacie.Jaka nawigacje polecacie?Zależy mi na takiej do 300 zł.

Ma służyć do osobistych potrzeb raz na jakiś czas.Proszę o jakieś porady na co powinnam zwrócić uwagę przy kupnie sprzętu.

Z góry dziękuję :slight_smile: :slight_smile:

Dobra… do 300zł… Dobrej nie znajdziesz za te pieniądze, ale przyzwoita może się trafi.

Na co zwrócić uwagę:

  • pamięć RAM - minimum 64MB, ale przy tej ilości RAMu obraz może jeszcze trochę skakać dlatego zalecam 128MB pamięci RAM

  • Windows CE w wersji minimum 5.0 (zalecam 6.0)

  • procesor minimum 266MHz, choć zalecałbym 400MHz i więcej.

  • czytnik kart SD - to wymaganie powinien spełniać chyba każdy odbiornik, ale kto wie… może znajdzie się jakaś chińszczyzna bez czytnika kart.

Największą bolączką tanich nawigacji jest to, że są do nich wgrywane okrojone wersje oprogramowania nawigacyjnego. Przykład - MapaMap w wersji Easy, która to posiada informacje (nie najświeższe) tylko o drogach w miastach i drogach krajowych.

Jeśli miałbym coś polecić, to takie rozwiązanie:

Nawigacja Lark Freebird 43.1 + Oprogramowanie Automapa AutoMapa Polska XL + karta pamięci SD (jakaś 4GB - cena to ok 30-40 zł)

Wyjdzie trochę ponad 300zł, ale nieznacznie. Wymieniona przeze mnie nawigacja ma 64MB pamięci RAM, ale AutoMapa działa płynnie. Skoki obrazu można zaobserwować w widoku 3D, ale są one delikatne. Automapa to chyba najlepsze oprogramowanie jeśli chodzi o nawigację gps. Spodobała mi się jeszcze MapaMap w wersji TOP i fakt istnienia strony http://poi4mapamap.pl/index.html , na której można pobierać za darmo aktualne informacje o POI (punktach użyteczności publicznej - m.in o radarach, gdzie lubią stać radiowozem, gdzie są roboty drogowe itp). W Automapie również jest informacja o POI, ale aktualizacji dokonuje się wraz z aktualizacją map, a za aktualizacje trzeba płacić (jedne programy dają możliwość aktualizacji np. przez rok, inne na ilość aktualizacji).

Bardzo dziękuję za pomoc :slight_smile:

Pozdrawiam :smiley: