Dobra płyta AM2 pod Athlona X2 4000

Chciałbym się dowiedzieć, jaką płytę główną polecacie pod Athlona X2 4000 (ten lub szybszy), byle na 65nm.

Wcześniej planowałem składać komputer pod C2D 6550 z płytą Gigabyte GA P35-DS3R, ze względu na proces technologiczny Intela, a więc i pobór mocy.

Teraz kiedy AMD zaczął wypuszczać procesory w technologii 65nm sprawa się nieco skomplikowała, bo płyty główne są znacznie bardziej zróżnicowane niż pod C2D. W moim odczuciu panuje na nich wolna amerykanka. Jedynym plusem jest tylko ich cena. Pod AMD także myślałem o Gigabyte, tylko wtedy jaki chipset?

Nie interesują mnie Asrocki i inne tego typu ekonomiczne płyty. Sprzęt ma być na dłużej, a nie na rok, więc chcę płytę, którą będzie można unowocześnić z czasem. Podstawka AM2 i obsługa dual ram. Mogę wydać ok.450zł na plytę.

Karta graficzna będzie Gigabyte GF8600GT (może gts).

Podkręcać nic nie zamierzam. Chcę by dobrze się sprawowała i była stabilna. :slight_smile:

Dziękuję za konstruktywne uwagi.

Kartę graficzną to bierz Palit GeForce 8600GT Sonic+ lub Radeon X1950Pro od Asusa

Płyta główna Foxconn C51XEM2AA-8EKRS2H lub DFI Infinity nF Ultra II M2/G

Jaki masz zasilacz i pamięć ram ??

DFI Infinity nF 4

Płyta tania i na GTSa lub lepszego proca powinno ci starczyć

Jak nie kręcisz to bierz jak najwyższy model athlona

Zawsze stawiałem na Ge Force i było dobrze, także Radeonów nie chcę.

Zasilacz 500W, firmy nie mam określonej, ale myślałem o Chieftec.

Podobno Pentagram coś ciekawego wypuścił (bodajże 620W), ale nie mam zaufania do firmy, która czepia się wszystkiego, aby kasę trzepać.

Pamięć 2x1GB ddr2 Geil lub Patriot

Złączono Posta : 19.09.2007 (Sro) 13:46

Foxconn jest za drogi (pisałem, że nie kręcę), a odnośnie drugiej płyty to nie, ze względu na ram i to że jest to starsze rozwiązanie. Sprzęt ma być na dłużej.

Mam do wydania 3700-3800zł ( z czego ok. 1300 idzie na Nec LCD 19")+300zł system. I ani złotówki więcej.

Z płytą jak wyżej, a za procek nie będę przepłacać. Myślę, że X2 4000 wystarczy. W razie czego z czasem na inny wymienię.

Jeżeli chcesz naprawdę dobrą i stabilną płytę to niestety musisz trochę na nia wydać. Polecam Ci płyty na chipsecie nForce 590 SLI. Kup płytę ASUSA cudownie szybka i stabilna. Zwłaszcza jeżeli zamierzasz grać to tylko nforce 590 SLI ponieważ dwa Pcie pracują z pęłną szybkością x16 a nie jak w przypadku nForce 570 Sli jedne PCIe x16 a drugie w przypadku dwóch kart x8.

No i będzie się chwalił na podwórku że ma SLI?

Jak mu niepotrzebne to po co?Jak nic nie kręci to lepszej płyty nie ma sensu kupować

Weź 8800GTS 320mb ~900zł

Do tego DFI i proca 4000/5000

Ramy goodram/adata 667mhz

Dysk Seagate 250gb 7200.10

I zasilacz Amacrox 450PNF lub Enermaxa/beQuieta/Tagana/ToPowera jak masz więcej kasy

Wiem, że dobra płyta nie kosztuje mało, ale też jaki jest sens przepłacania za fajerwerki? Pod C2D też są dobre płyty w cenie do 450-500zł. Jak ktoś chce więcej wydać to proszę tylko czasem to jest kasa w błoto, bo od podstawowego modelu różni się jedynie bardziej rozbudowanym układem chłodzenia płyty, który często jest pomyślany bez głowy i masą kabli, których tak naprawdę nie potrzeba. Często jest też tak, że wersje droższe różnią się jedynie literkami w nazwie i ceną. Odnośnie Asusa to nie wiem, jak się sprawują te płyty pod “iksami”. Wiem tyle, że Asus każe płacić słono za swoje rzeczy, inaczej dostajemy półprodukt. Rozumiem gdyby to była platforma pod C2D.

Dwóch kart nie potrzebuję i to się raczej nie zmieni, więc to czy będzie 2x po x16 czy 2x po x8 nie ma znaczenia. Ważne żeby jeden slot miał sprzętowe x16. :slight_smile:

8800 nie potrzebuję do szczęścia. 8600GT (S) jest i tak wypasem.

Odnośnie dysku to myślałem o 250GB ale Samsunga, bo podobno Seagate’y rozhuczały się i nie są już tak ciche jak wcześniej, mimo, że to bardzo dobre dyski. Mam 160GB (8MB) pod ATA-100 i nie narzekam.

Za Seagate’m przeważa zapis prostopadły i 5 lat gwarancji.

Zasilacz zależnie od kasy -> Chieftec CFT-560A-12S 560W (300zl)

nie potrzebny wystarczy dobra 400 (Amacrox ax450-pnf).

co do płyty głównej to jak nie kręcisz to FOXCONN, ABIT na chipsecie nforce 570 lub 590 w zależności od budżetu.

ja bym brał foxconna nf570 lub biostara tf560 a2+

No… dobra płytka. Chciałem ją kupić ale nigdzie jej nie było a nie chciałem czekać długo na jej dostawe.

No nie wiem czy 400Watt wystarczy przy Athlonie x2 4000 i 8600gts.

Myślałem o tym 500 watowym zasilaczu, bo brałem pod uwagę zapas na przyszłą rozbudowę. Tak do końca nie wiem, czy przypadkiem nie wrócę do wersji C2D 6650 + Gigabyte GA P35-DS3R, jeśli żadna z płyt pod Athlona nie będzie mi pasować, chociaż wiem, że to jest tańsza platforma niż Intel.

Amacrox o mocy szczytowej 450W wystarczy do GTS’a a nawet pociągnie 8800gts i gtx. 600tki są potrzebne w przypadku łączenia tych ostatnich w SLI.

Nie brałbym tej płyty ma dziwnie zaniżoną wydajność zobacz sobie testy po prostu ma źle ustawiony strap

To w takim układzie poszukam czegoś słabszego o 50W.

Patrzyłem test tej płyty chyba na Benchmark.pl, FrazPc.pl i było OK. Może nieuważnie to robiłem. Może nie mieli nowszego biosu przy testach.

Dzięki za info.

Dobra płytka to abit kn9.

Gigabyte GA-MA69G-S3H AMD 690G

http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/ … id,41704/#

Ta płyta zajeła pierwsze miejsce w teście PC Format 10/2007

http://img67.imageshack.us/img67/2637/plyta1lr6.jpg

http://img75.imageshack.us/img75/6281/plyta2al3.jpg

Patrzyli tam na opcje Overclockingu?

Jeśli nie to zazwyczaj patrzą na dodatki oraz umiejscowienie elementów na płycie.

Bierz DFI Ultra nf4

Już wiesz, dlaczego polecił taką płytkę?

Nie wiem czemu, ale większość ludzi wyznaje zasadę “mam, więc polecam”…

tak patrzyli. BIOS oferuje specjalne opcje do podkreciania, na cd zalaczone oprogramowanie do podkrecania.

Mało nam to mówi, nas interesuje zakres regulacji napięć na ram, procesor, do ilu HTT można podnieść i inne rzeczy które są ważne w o/c.