Dobra płyta głowna AM2+

(lukaszb) #1

Powoli przymierzam się do zmiany proca, a co za tym idzie muszę zmienić pł gł i ramy lecz nie mogę znaleźć dobrej płytki obsługująca ddr3 1333mhz lub więcej. Zamierzam sobie kupić gdzieś pod koniec kwietnia amd phenom II quad core 940 3.0ghz, 4gb ddr3, i pł główna. Proszę niech mi ktoś doradzi dobra pł głowną, ale też w rozsądnej cenie min. myślę gdzieś do 600-700zl

(ktośtam) #2

Jeżeli jesteś w stanie przeznaczyć na mobo troszkę ponad 700PLN i masz zamiar pobawić się w OC to polecam zainteresować się DFI LanParty DK AMD 790FX Heatpipe.

Natomiast poniżej podanego przez Ciebie przedziału cenowego mogę polecić Gigabyte GA-MA790X-DS4.

Pozdrawiam

(lukaszb) #3

No płytki całkiem fajne tylko ja prosiłem o pł gł obsługująca ddr3 1333 AM2+ ale dzieki za fatyge

(Emilmlo) #4

Jeszcze takich nie ma w sklepach.

do takich nie wsadzisz procka z am2+ bo one mają kontroler DDR2 i 2 piny więcej, procki z am3 mają mieć dwa kontrolery DDR2 i DDR3.

Phenomy II na am3 mają wyjść 8-9 Lutego

(lukaszb) #5

tak wiem... zorientowałem się, że narazie nie ma w sprzedarzy takich płyt. Ciekawe po wypuszczeniu na rynek ile będą kosztować. Mam nadzieję, że nie tyle co na i7(z ddr3)