Dobra prędkość internetu, wysokie pingi!

Witam. Mój internet ma satysfakcjonującą mnie, jak na miasteczko w którym się znajduję, prędkość 10mb/s. Internet działa całkiem okej, ale problemy zaczynają się przy próbie grania w Counter-Strike, Call of Duty czy Rocket League. Pingi niemiłosiernie skaczą, od 70 do 140 albo i więcej. Mało tego, nawet gdy gra wskazuje że mam ping <50 to dalej są lagi i teleporty. Proszę o pomoc w ogarnięciu tego!

No myślę że najpierw jeżeli u ciebie w kompie jest wszystko ok, to twój dostawca powinien sprawdzić czy wszystko jest ok po jego stronie.

Ewentualnie przeskanuj komputer, czy przypadkiem nie padł ofiarą jakiejś infekcji wirusowej.

Pamiętaj też że jeśli jest to internet radiowy/mobilny, prawdopodobnie nic lepszego z niego nie wycisniesz.

Mam ten internet od 10 lat, i wszystko bylo okej, wiec chcesz mi powiedziec ze takie pingi u mnie beda normalne? :wink: przede wszystkim prosze nie mylic predkosci neta z pingami, bo niektorzy na 1mb radiowki maja mniejszy.

 

Przeskanuje kompa ale nie uzywalem tego neta od tygodnia i zaczelo sie tak jakby samo. 

 

Wystarczy że zmienił ci się zasięg albo coś się pojawiło na drodze nadajnik-router/router-komputer co wywołuje zakłucenia i czas reakcji rośnie. Jeśli to wifi sprawdź inny kanał.

Używaj polskich znaków - dostaniesz ostrzeżenie od moderatorów.

Podaj w jaki sposób (i przez co, np. model routera) łączysz się z siecią, inaczej to zgadywanka.

Łącze jest radiowe -> router Tenda W307R -> (wifi) laptop