Dobra prędkość internetu, wysokie pingi!

(Kirabax) #1

Witam. Mój internet ma satysfakcjonującą mnie, jak na miasteczko w którym się znajduję, prędkość 10mb/s. Internet działa całkiem okej, ale problemy zaczynają się przy próbie grania w Counter-Strike, Call of Duty czy Rocket League. Pingi niemiłosiernie skaczą, od 70 do 140 albo i więcej. Mało tego, nawet gdy gra wskazuje że mam ping <50 to dalej są lagi i teleporty. Proszę o pomoc w ogarnięciu tego!

(Pablo79) #2

No myślę że najpierw jeżeli u ciebie w kompie jest wszystko ok, to twój dostawca powinien sprawdzić czy wszystko jest ok po jego stronie.

Ewentualnie przeskanuj komputer, czy przypadkiem nie padł ofiarą jakiejś infekcji wirusowej.

(MacGregor) #3

Pamiętaj też że jeśli jest to internet radiowy/mobilny, prawdopodobnie nic lepszego z niego nie wycisniesz.

(Kirabax) #4

Mam ten internet od 10 lat, i wszystko bylo okej, wiec chcesz mi powiedziec ze takie pingi u mnie beda normalne? :wink: przede wszystkim prosze nie mylic predkosci neta z pingami, bo niektorzy na 1mb radiowki maja mniejszy.

Przeskanuje kompa ale nie uzywalem tego neta od tygodnia i zaczelo sie tak jakby samo. 

(MacGregor) #5

Wystarczy że zmienił ci się zasięg albo coś się pojawiło na drodze nadajnik-router/router-komputer co wywołuje zakłucenia i czas reakcji rośnie. Jeśli to wifi sprawdź inny kanał.

(Azi) #6

Używaj polskich znaków - dostaniesz ostrzeżenie od moderatorów.

Podaj w jaki sposób (i przez co, np. model routera) łączysz się z siecią, inaczej to zgadywanka.

(Kirabax) #7

Łącze jest radiowe -> router Tenda W307R -> (wifi) laptop