Dobra przeglądarka Firefoxo podobna pod x64 dla Win7

Od wielu, wielu lat używam Firefoksa. Tak się przyzwyczaiłem do wszystkiego że naprawdę bardzo, bardzo ciężko jest mi się przesiąść na inną. Niestety ale… firefoks im nowszy tym gorszy. Od roku nie ma tygodnia bez problemów. Przecież tak być nie może. Pojawiają się nowe wersje i tak szczerze od v28.0 w górę jest coraz gorzej.

 

Na codzień zajmuję się programowaniem, tworzeniem WWW i hobbystycznie elektroniką. Nigdy, alez to nigdy nie przykładałem wagi do przeglądarki czyli do narzędzia które ma służyć do wyszukiwania informacji w internecie.

W przeglądarce potrzebuję:

  • coś ala Flag Fox

  • narzędzia dla Developerów

  • ADblock

  • podobny plugin do VideoHelperDownloader

  • status bar

  • stabilnego Flash Playera!

  • stabilnie działającej JAVY

  • szybkiego dostępu do folderów tymczasowych (w Firefoksie jest to Entries i podobne)

  • możliwości tworzenia pełnej kopii haseł, loginów i zakładek (w Firefoksie kopiowałem foldery z Roamingu i miałem kopię)

  • przeglądarki która nie rządzi się z Panem google moimi danymi…

 

Usiadł bym na IE ale on też mnie wnerwia.

Mogę prosić o jakieś porady?

Opera??

 

Mój komp to: 2 rdzenie od AMD, 8GB DDR3, ATI4250, Win7 PRO x64, SSD + talerzówka w miejscu DVDRW

 

Dzisiaj kolejny raz Firefox dostał je-bolca.

Mam już dość!

A wczoraj wysypał się FlashPlayer.

Na dodatek FF ciągle mi się wiesza (brak odpowiedzi) przy wyszukiwaniu grafik z google.

Obecna wersja to niby x64 40.0

Poczekaj jeszcze na stabilny FF x 64. Co do flasha, to Mozilla zablokowała wsteczne wersje flash playera, jako niebezpieczne. Wszystkie poprzednie wersje odinstaluj adobe flash player uninstallerem i zainstaluj najnowszą wersję.

A po co Ci java w Firefoxie? Ma obsługę javascript, a to wystarcza. Zresztą, poczytaj, że java i javascript, to nie to samo.

Do pobierania, to wg mnie ant video downloader.

Dodatek disconnect zablokuje wszelkie szpiegostwo i przekierowania, tak, że nawet google nie podglądnie nico…

Wersje testowe mogą robić wiele przykrości.

 

A zresztą, przeglądarka slimjet z ublockiem i disconnect, to da się bezpiecznie używać. Moim zdaniem, ma najwięcej narzędzi i to ciekawych, a dodatkowo ma bardzo szybkie pobieranie. Pasują rozszerzenia z chrome. Z dodatkami blokującymi można nawet chodzić do banku…

Jak chcesz, to masz: http://translate.google.com/translate?hl=pl&sl=auto&tl=pl&u=http%3A%2F%2Fwww.slimjet.com%2Fen%2F

 

Normalnie, to ja nie pomagam policji…

 

 

Hmm, nie korzystasz przypadkiem z Firefox Developer Edition?

…a jeżeli tak to:

“Wersja Developer Edition bazuje na wydaniach z kanału Aurora, jest więc nowsza niż oficjalne wydanie stabilne i zawiera nowości, na które zwykli użytkownicy muszą jeszcze poczekać. Okupione jest to nieco niższą stabilnością działania – ta edycja może czasami powodować problemy i osoby z niej korzystające powinny być tego świadome.”

 

A jeżeli korzystasz z wersji 40 beta (64-bit), to jest to beta i również ma prawo nie działać prawidłowo.

Sugeruję zainstalować stabilną wersję - Firefox 39.0 (32-bit)

 

Pozdrawiam.

R.

Bo z tym moim nickiem było tak że wszystkie które wpisałem przy rejestracji były zajęte. Za oknem jechał radiowóz a ja nad nickiem myślałem…  i samo wpadło :slight_smile:

Pomyślałem - taki nick na bank musi być wolny! no i się nie myliłem…

 

Faktycznie, może macie rację z tym 39.0 x32.   Nie rozumiem tylko dlaczego x64 ma takie problemy!  Przecie procesory x64 nie od wczoraj są.

Kombinowałem przed chwilą z CyberFoxem x64. Niby jest polski language pack ale… nie działa więc na starcie bugi.

Najlepsza, to stabilne wersje Firefox esr, polska wersja: http://ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/firefox/releases/latest-esr/win32/pl/ a według Twoich potrzeb, to z - pakietem 12 narzędzi https://addons.mozilla.org/pl/firefox/collections/mozilla/webdeveloper/

cyberfox

No więc, pierwsza rzecz: z aplikacjami x64 to fajnie jak są, ale… ma to sens dopiero jak apka przekracza utylizację 2giB ramu lub istnieje przechowywania w pamięci większych porcji danych - w przypadku przeglądarek totalnie zbędne. Ma to sens żeby nie było konieczności przechowywania 32 bitowych bibliotek na dysku, ale… w Windowsach one i tak są (Windows on Windows 64).