Dobranie tunera do odbioru TV cyfrowej

Witam,

mam zamiar złożyć komputer, który będzie podłączony bezpośrednio do telewizora. Chciałbym na nim odbierać i nagrywać telewizje cyfrową Vectry(dekoder odbiera również HDTV). Jak to zrobić - chodzi mi tu o dobór tunerów. Podkreślam, że nie mam zamiaru odbierać na komputerze HD, bo ztego co wiem należy mieć bardzo wydajny komputer ( ten nowy będzię miał tą samę płytę, procesor oraz kartę graficzną jak ten z podpisu). Ja głownie jestem nastawiony na kanały cyfrowę.

Witam.

Chyba z tego nici.

Operatorzy telewizji cyfrowej UPC, Vectra oferują dedykowane

dekodery do odbioru ich sygnału cyfrowego.

Źródło : http://www.telix.pl/artykul.php?sid=26809

Nie lepiej wziąźć z Vectry dekoder z PVR ?

Oczywiście to zapewne wyższe koszta, ale coś za coś.

Może i lepiej, tyle że składam komputer, który będzie czymś w rodzaju Media Center, więc bardzo mi na tym zależy. Przeszukując google doszedłem do tego, że podobno działa z tunerami DVB-C. Ale pewien nie jestem. Drugą możliwoscią jest ‘‘puszczenie’’ tego sygnału analogowo, ale tu stracę na jakośc.

Jeżeli operatorzy cyfrowi mają dedykowane dekodery to niededykowany tuner DVB-C (czyli do TV kablowej) nie będzie działał.

Po drugie prawdopodobnie karta jest parowana z dekoderem. Tak więc ?

Na Allegro znalazłem tylko jeden DVB-C na PCI ale dla której kablówki ? a gdzie włożyć kartę.

No dobra, a jeśli kupię dwa porządne dekodery analogowe to będę mógł za pomocą Vista Media Center, jednym odtwarzać, a drugim nagrywać. No i jaka będzie jakość na telewizorze po podłączeniu go przez HDMI?

Jesteś abonentem TV Vectra.

Dlaczego nie zamówisz dekodera z PVR i po kłopocie.

Oglądasz telewizję i nagrywasz niezależnie od PC-ta.

Masz TV cyfrową. Stwierdzenie “porządne dekodery analogowe”

nie poprawi jakości sygnału.

Jak dla mnie za dużo kombinacji.

Korzystam z TV UPC.

Mam dekoder cyfrowy Mediabox HD z HDD 250GB,

… a PC stoi w drugim pokoju.

Po pierwsze mój błąd powinno być “tunery” a nie “dekodery”. Po drugie mam zamiar na tym samym komputerze przeglądać internet, oglądać filmy Blu-Ray oraz divx z dysku, przeglądać zdjęcia, słuchać muzyki, czasem pograć i chciałbym mieć również telewizje na tej samej platformię, to cała moja potrzeba.

Alersjor , OK.

Nie chodzi o kwestię tuner czy dekoder. W tym wypadku wiemy w czym rzecz.

Rozumiem Cię bardzo dobrze. Niestety nie umiem już inaczej pomóc.

Ciekawe jak rozwiążesz ten problem.

Pozdrawiam z deszczowych Katowic.