Dobre-programy.pl - płatna podróbka portalu

A ja nie mogąc się doczekać na jakąś reakcję, zrobiłam o tym znalezisko na Wykopie, dzięki czemu rozpoczęła się akcja informacyjna oraz zgłaszania strony :slight_smile: Już rozumiesz skąd post Krogulca? :slight_smile:

No i kolejny serwis z reklamą tego badziewia.

Pojawiła się dosłownie 4h temu na serwisie iitv.info.

Do tej pory wraz z każdą reklamą wyświetlał się licznik odliczający czas do jej końca. Teraz tego nie ma, więc łatwo dać się nabrać.

Ostrzegajcie znajomych!

Jeszcze raz proszę o niekasowanie informacji o tym oszustwie i nie zamykanie tematów o nim.

Oszust działa nadal i ma się dobrze. Na jego stronę trafiają ludzie, którzy kojarzą podrobiony serwis z serwisem dobreprogramy.pl

Również ja po otrzymaniu informacji o tym w zeszłym tygodniu, jako że znam serwis dobreprogramy.pl, pomyślałem że to Wasza sprawka. Miałem zamiar się Wam dobrać to pupy i możecie nie wierzyć, ale bym potrafił.

Więc w Waszym interesie leży ciągle nagłaśnianie tej sprawy, aż do ujawnienia danych oszusta i uniemożliwienia mu prowadzenia tej działalności.

Nagłasniać sprawę w tylu wątkach w ilu ta kwestia zostanie poruszona

E-maile z bezpodstawnymi żądaniami zapłaty przychodzą do ludzi nadal.

Nadal można się zarejestrować na stronie oszusta zarówno z IE jak i Firefoxa. Ten drugi świeci reputacja na czerwono.

Nie jest prawdą, że logujący może zapoznać się z regulaminem.

logujący chcąc ściągnąć program musi się tylko zarejestrować i klika że zapoznał się z regulaminem.

Ale strona nie przenosi go do regulaminu.

Regulamin nie wyświetla się automatycznie, nie ma żadnych ostrzeżeń o płatności, ani żadnych późniejszych informacji o jakimś klubie dobre-programy czy opłatach licencyjnych.

Owszem linki z takimi nazwami są na samym dole strony internetowej ale nie otwierają się automatycznie. To mniej więcej tak jakby w markecie ceny zamiast przy towarze powieszono w kiblu. Tak samo zobowiązujące są te informacje

Wysyłanie więc takich żądań zapłaty za jakaś licencje czy przystąpienie do czegoś, na e-maile jest typowym oszustwem.

Ofiarami takich oszustw padną ludzie, którzy nie dojedzą, leków nie wykupią, żeby oszustowi zapłacić, bo mają nieuzasadnione poczucie obowiązku, mało czasu na głupoty internetowe i niską świadomość prawną.

Dodane 05.07.2012 (Cz) 11:12

Jeszcze jedna prożba do admina:

Dla własnego dobra powinniście utrzymywać wątki na temat tego oszustwa ale kasować w nich niemerytoryczne wpisy. Wypowiedzi które wprowadzaja w błąd, sieją zwatpienie co do zasadnosci wnoszenia opłat i bezprawnego grożenia konsekwencjami prawnymi.

Tematy o tym najlepiej przykleić albo podlinkować zeby były widoczne z poziomu strony tytułowej

a co jeżeli sie zarejstrowałem i podałem nie prawdziwe dane…i tak musze zapłacic?;/

podejrzany-mail-uiszczeniu-oplaty-wysokosci-t488229.html

Temat zamykam, bo ile razy można odpowiadać na te same pytania?

W przypadku jakichś nowych informacji, proszę o kontakt ze mną, lub jakimkolwiek innym moderatorem, a wątek zostanie odblokowany na czas wpisu.