Dobrej klasy monitor a słaby sprzęt- pytanie

mam HP 24’’ w2408h sterowniki zainstalowałem ze strony HP byly tylko jedne nic innego nie znalazłem w necie ale zauważam ze monitor mi trochę “muli” jak minimalizuje okna to się nie zamyka odrazy tylko ratami tzn fragmentami… filmy trochę mi przycinają nawet, ostatnio zauważyłem ze procesor mam ciągle na 100% powyłączałem na chwile opcje od monitora rożne pavoty itp i jest lepiej choć teraz CPU ciągle mam 100% nie wiem od czego… moje pytanie jest takie czy możne mój stary komputer celeron 1ghz 512ram SDram Geforce 4 mx 440 64 mb nie dawać rady na te rożne opcje monitora i dlatego jest przeciążony ? bez opcji od monitora lepiej on działa ale denerwuje mnie ten CPU? monitora działa mi w rozdzielczości 1920x1200…

To właśnie procesor jest winien (tj. jego obciążenie) . A co go tak obciąża, jaki program/proces?

wlasnie wielkiego nowego szalu nie ma w procesach ktore by moglby go obciazac firefox zawsze mi zabiera dosc duzo… myslalem moze o internecie tzn sciagam z torrenta i z DC++ a teraz ostatnimi dniami mam transfery wysokie z torenta po 150kb minimum a z dc++ sciagam naraz 3 pliki to transfer taki na 0,5mb moze to tez to choc procesy w menazdzerze od dc++ (2777K) i torrenta (18 000k) explrer 16 000K gg tez ma kilkanascie a reszta to malutkie :>

Ale nie chodzi o pamięć, tylko procent obciążenia (w menedżerze zadań kolumna CPU).

teraz już powyłączałem to ale Firefox bierze zdecydowanie za dużo ;/ teraz mam 60% ale nawet zdarza się dojść do 80 ;/ jak wlacze jeszcze 3 karty to pewnie skoczy w ogolę… co z tym pamięciożernym Firefox zrobić :frowning:

Objawy raczej by wskazywały na problem z pamięcią.

Prawdopodobnie masz za mało pamięci RAM - jeżeli masz XP to te 512 imho jest absolutnym minimum.

Po dodaniu większego monitora zapotrzebowanie na pamięć jeszcze się zwiększyło więcmusiałeś to “odczuć”.

Druga sprawa - jeżeli masz win 98 lub 2000 może sterwoniki nie są kompatybilme z twoim systemem?

a więc tak animacje flash i ich reklamy, często obciążają procesor, a żeby zminimalizować ten problem

zainstaluj ten dodatek https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/433

kwestia pamięci, firefox rezerwuje sobie część wolnej pamięci, więc w czym problem ??

pamięć ram jest od tego aby wykorzystywać jej zasoby…

jeśli ci to nie odpowiada to zamontuj jeszcze 2GB…