Dobreprogramy.mobi - wystartowało!

Ja wchodziłem przez Operę Mini Siemensem CXT70 i wszystko ok. Całkiem dobrze się czyta newsy na wyświetlaczu komy :).

Wydaje Ci sie. ;]

Wystartowała - ale półoficjalnie bo jeszcze to testujemy (nie bawimy się w dopiski typu “beta” ale to dopiero punkt wyjścia).

Jeżeli macie jakieś propozycje/uwagi to prosimy o maile na adres redakcyjny.

Oficjalne info na temat wersji mobilnej dopiero się pojawi.

z ciekawosci wszedlem z SE k810i i wcale nie wyglada na bete, dziala bez problemow

Posłane :slight_smile:

Wrzucę je również tutaj, może będzie to inspiracją dla innych

To raczej odpada ponieważ jak ktoś ma naliczanie w KB to by to dużo kosztowało.

Logo, które widać na mobi też ma kilka kilo :stuck_out_tongue:

Zresztą, czy przy GPRS czy naliczaniu czasu połączenia - tak czy siak płacisz.

Nie muszą być wyświetlane wszystkie grafiki - to po pierwsze.

Po drugie, nikt nie musi przecież wchodzić na link do nich :slight_smile:

Trzecie - dzisiejsze koszty połączenia z netem przez komórkę nie są tak masakryczne jak kiedyś.

Czwarte - to mam być mobi :wink:

Kilka rzeczy, które mi się bardzo podobają:

* UTF-8

* prostota

* ASP.NET

* statystyki

Rzeczy, które mi się nie podobają:

* minimalnie zbyt mała czcionka

* kilka zbędnych białych znaków formatujących dokument

* pusty viewstate

* i z / na końcu (to HTML 4.01 a nie XHTML)

* logo bez alta

* brak źródła aktualności (żeby był, choćby i bez odnośnika)

* programy nie na komórki :wink:

* brak dostępu do starszych aktualności

Ponadto uważam, że oskalpowanie wszystkich informacji z linków nie jest specjalnie pozytywne. Nie od rzeczy byłoby zamienienie linków http://jakis.adres/poza/dp na linki do dobroprogramowego redirectora (np. http://dobreprogramy.mobi/r/jakis.adres/poza/dp) który prosi o potwierdzenie tego, że chcemy wyjść poza serwis. Poza tym fajna sprawa - czytanie strony stało się znacznie bardziej przyjemne.

Aha, pewnie jestem w mniejszości, która ma nieograniczony transfer i nie płakałaby, gdyby pojawiła się grafika. Rozważana jest wersja z ilustracjami do aktualności?

Złączono Posta : 24.06.2007 (Nie) 11:36

Doklejanie postów rządzi. :slight_smile: Jeszcze kilka uwag.

Linki na stronie powinny mieć przypisane klawisze (np. accesskey=“1”). Nie od rzeczy w takiej sytuacji byłoby ponumerowanie aktualności (1…10, gdzie ostatnia aktualność dostępna byłaby przez wciśnięcie 0). Wykorzystując tą całkiem przyadatną funkcjonalność warto przenieść programy do osobnej podstrony. Może wprowadzenie zakładek u góry (aktualności, programy, z czasem coś jeszcze) jest dobrym pomysłem? Niegłupim sposobem na nawigowanie byłoby * i # jako następna / poprzednia zakładka.

U dołu strony z aktualnością przydałby się link powrotu do strony głównej i powrotu na górę strony.

Nie od rzeczy byłaby informacja o stronie i jeśli pojawią się uniwersalne skróty - pomoc.

Adresy URL mogłyby być ciekawie maskowane. :wink:

Nie wiem jak wy,ale mi ta strona w telefonie nie wchodzi

Model aparatu samsung SGH-D500,strona po prostu nie wchodzi.

Coś się pokazuje ? jakiej przeglądarki używasz ?

Przepraszam,zapomniałem wyczyścić cache :slight_smile: już wszystko działa,jeszcze raz przepraszam.

Dzięki za propozycję - o komiksach z piratem i tapetach już myśleliśmy (to miałem m.in. na myśli pisząc wcześniej, że prace jest nie są zakończone).

Dzięki za uwagi. Część z nich to rzeczy, które zamierzaliśmy jeszcze dorobić (źródła w newsach, dostęp do starszych aktualności itp.). Czcionka została ustawiona na taką wielkość jako kompromis pomiędzy czytelnością, a ilością wyświetlanych informacji. Niemniej, nie jest to jak wiesz żaden kłopot aby ją zwiększyć.

Dobry pomysł - dzięki.

BTW, Lisek jest chwilowo na urlopie, więc uwagi będziemy wdrażać po jego powrocie (początek lipca).

Zauważyłem, że Lisek jest na urlopie (autoresponder). Wysłałem mu w/w uwagi i przydatnego (moim zdaniem) linka. Prawdopodobnie adres zna, ale mimo wszystko informowałeś o pisaniu propozycji na adres redakcji a nie na forum. (uprzedzając pytanie - napisałem też tutaj w nadziei na konstruktywną krytykę lub pomysły wokoło moich propozycji zmian)

Można by też wprowadzić licznik odwiedzin.

Podawał by on liczbę użytkowników którzy do tej pory weszli na stronę poprzez swój telefon :wink:

Można by prowadzić w pewnym rodzaju statystyki.

Niekoniecznie musi on być na tamtej stronce. Fajnie by było wiedzieć jaki % użytkowników vortalu wchodzi na niego poprzez komórke :slight_smile:

Błażej na Vortalu licznika też nie ma. Wydaje mi się, że kiedyś, dawno temu był, ale zrezygnowano z tego rozwiązania. Na pewno, gdy będzie potrzeba, takie statystyki zostaną opublikowane, jak bywa z prezentacją statystyk samych “stacjonarnych” dp. Takie rozwiązanie nie zostanie więc zapewne wprowadzone, bo i nie ma ono sensu, wg mnie.

Odkopię temat, a co :wink:

Czy można by dodać Bloga w wersji mobilnej ?

Tak mi przyszło do głowy jak siedziałem dziś 8 godzin w pociągu i przeczytałem wszystkie zaległe newsy z kilku dni :stuck_out_tongue:

Możnaby uruchomić rss z wersji mobilnej.

obecny rss to tylko część tekstu, po cały wpis należy się udać na stronę internetową (bynajmniej nie kieruje na tę mobilną!) co jest niewygodne i czasochłonne.