Dobreprogramy.pl a rzekomy wirus?

Co Właściciele serwisu dobreprogramy.pl powiedzą na wiadomość w http://tech.wp.pl/kat,1009779,title,Uwa … omosc.html ?

Nie żebym zarzucał kłamstwo Ale doniesienia wp na temat zagrożenia są zazwyczaj nieprawdziwe

Taka Mała uwaga jeżeli całym złem ma być downloder DB który wzbudza do tej pory mieszane uczucia wystarczy założyć konto tutaj odznaczy w panelu użytkownika chęć korzystania z downloadera. A programy stąd pobierać po uprzednim zalogowaniu

W ten sposób Unikamy tego zła

Przecież masz już pod podanym przez Ciebie linkiem oficjalne stanowisko właścicieli serwisu.

Zawsze można pobierać z linków bezpośrednich :slight_smile:

No mnie ten instalator np nerwuje i to strasznie. Wolę normalnie pobrać aplikację i już, na szczęście są bezpośrednie odnośniki.

Zawsze jest to jakaś “uciążliwość”, w ciągu dnia odwiedzamy wiele stron www, i do każdej mamy się logować żeby “uniknąć jakiegoś zła” - ani to wygodne, ani nie ma zbyt wiele - albo nic wspólnego z prywatnością. Najlepiej nie stwarzać tego “zła”, wtedy mamy mniej problemów w życiu.

Ludzie chcą wszystko na siłę udoskonalać, i końca w tym nie widać, wszystko ma być “nowe”, “lepsze”, no i oczywiście “w imię większej kasy” :stuck_out_tongue: - ale to męczy czasem. Proste rozwiązania bywają “ponadczasowe” i uniwersalne. Jak tylko chcemy być “sprytni” i w nieskończoność coś ulepszać, to bywa, że tylko pogarszamy i psujemy. :smiley:

Ale najgorsza jest inercja - całkowita pasywność z naszej strony. Jeżeli coś mi się nie podoba warto być aktywnym i to zmienić, jeżeli nie możemy zmienić - to swoją postawą i działaniem lub brakiem działania, zagłosować na “NIE”. Mamy świadomość i wolę, i to nas różni od worka z ziemniakami, który daje się bezwiednie rzucać byle gdzie. Zawsze pytanie: “Co mogę zrobić?” “Gdybym był/a bardziej świadomy/a, to…” :stuck_out_tongue:

@Poraj

Wiedziałem z swojej strony, iż to nic groźnego chodziło mi tylko o stanowisko Portalu. Jak pisałem posta na forum nie było jeszcze odpowiedzi dobrychprogramów (dlatego aktualizacja), choć oczywiście w samym tekście było wyjaśnienie wcześniej przez Pana Tomasza Bryja! :slight_smile: Bardziej zależało mi na tym, żeby nie dawać się wkręcać w te głupie newsy na wp.pl :slight_smile: Myślę, że się rozumiemy?

Rozumie się! Jednakże pan Tomasz Bryja z DobrychProgramów niczego negatywnego temu komunikatowi na wp.pl nie zarzucił! A to jest symptomatyczne, czyli daje do myślenia.

Jest o tym ciekawy wątek - zapraszam: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?f=4&t=537575