Dobreprogramy w Miranda IM

Witam,

Siedzę nad tym już drugi i dzień i za nic nie mogę uruchomić powiadomień o newsach na Miranda.

Kiedyś śmigało a teraz sam już nie wiem. Chyba, że wyłączone to zostało po stronie dp ?

W ustawieniach profilu mam zaznaczone: Aktywuj konto Jabbera w portalu dobreprogramy i tam wysyłaj wybrane powiadomienia.

75105403.th.png

Hasło takie jak na forum.

20202829j.th.jpg

43080971.th.jpg

Generalnie używam Look’n’stop i jestem za routerem gdzie wszystkie porty są zablokowane.

Próbuję połączyć za pomocą HTTP-Tunnel i też to samo chociaż irc mi działa przez tunel.

W aqq też nie da rady się połączyć.

Ewentualnie jeżeli ktoś ma tutorial jak to zrobić bo ja już pomysłów nie mam.

Proszę, pomóżcie :slight_smile:

Dzięki

Może trzeba jako login podać:

Spróbuj wyłączyć TLS

Spróbuj włączyć zamiast TLS szyfrowania SSL

Może to wina wtyczki? Jeśli tak poszukaj na stronie Mirandy aktualizacji wtyczki Jabbera albo starszej wtyczki (jeśli stara wersja działała).

Dzięki, że zmusiłeś mnie do próby jeszcze :wink:

Generalnie w żaden sposób nie dało się połączyć ale…

Zrobiłem log i to co w nim znalazłem:

===OUT: 156(63) bytes

[12] Inflate: Z_OK

[12] (ZLIB) Data received
trutixxxxxxxx&xMiranda

Hasło !

Brak autoryzacji.

Wszystkie znaki ‘x’ to były poprawnie podane litery, liczby, znaki specjalne ( ziksowałem je, gdyż nie chcę wam tutaj podać mojego hasła :wink: )

natomiast przedostatni znak w moim haśle to był: ‘&’ a w logu jak widać: ‘&’

Zmieniłem hasło na forum i za pierwszym razem połączyłem się w Miranda. Jeden znak. JizzzZ ;D

Rozwiązane , można zamknąć :slight_smile:

No w oknie komunikatu jest jak byk napisane, że problem z autentykacją, czy z uwierzytelnieniem użytkownika, ale nie sądziłem, że mogłeś popełnić błąd w haśle, więc szukałem innych możliwych przyczyn ^^. Czasem najprostsze rozwiązania są najskuteczniejsze.

W sumie błędu jako takiego nie popełniłem gdyż hasło podawałem identyczne z tym na forum wg instrukcji :wink:

Dlatego wspomniałem nawet czy dalej to powiadamianie działa bo wiedziałem, że jest coś nie tak przy uwierzytelnianiu.

Spoko :slight_smile: