Dobry, darmowy firewall po pl (oprócz Comodo)

Szukam dobrej, darmowej zapory, w języku polskim, działającej na Win 7.

Oprócz Comodo - bo ten program to jakaś pomyłka. Nie dość że ciągle się pyta (chociaż aplikacja dodana do zaufanych), to jeszcze dzisiaj oszalał i zaczął się na nowo o wszystko pytać (komunikator, przeglądarka, torrent itp.). Nie mam zamiaru czytać wypowiedzi o tym programie. Szukam innego.

PC Tools Firewall

również polecam.

prosciutki Zone Alarm. Jego obsluga to tylko Allow - zezwol lub Deny - zablokuj. Program swietnie blokuje pol przychodzace, jak i wychodzace. Posiada tez Tryb gracza.

Pojęcie, że co jest proste lub nie, to pojęcie względne. Dla Newtona proste było całkowanie, a robienie zakupów w sklepie skomplikowane. :slight_smile:

Wybór między Allow, a Deny nie jest dla laika zadaniem banalnym.

PC tools lub outpost free.

floyd , czemu ujmujesz zakładającemu temat,i po czym wnioskujesz że ORZECHgda , jest laikiem?,miałeś problem z allow/deny?

Nie wiem czy ORZECHgda jest laikiem.

Pewnie, że miałem problemy z allow/deny a jak jeszcze czytam, że coś tam jest łatwe, to wychodzę na durnia i być może o to chodzi. :slight_smile: Mam nadzieję, że nikogo nie obraziłem swoją uwagą na temat zwrotu który dość często jest nadużywany.

Ok. Zainstalowałem PC Tools Firewall i sądzę że dobrze postąpiłem zmieniając tą zaporę z Comodo.

Program nie wywala komunikatów jak szalony, wszystko mogę ładnie poustawiać.

Dziękuję dobranoc :slight_smile:

Można zamknąć na kłódkę i wyrzucić kluczyk.