Dobry kurs sieci

Witam. Zwracam się do Was z prośbą o podrzucenie mi jakiegoś dobrego kursu dotyczącego sieci komputerowych, od podstaw (typy sieci, IP, model ISO/OSI, protokoły). Preferowałbym kurs internetowy, ale o ciekawych pozycjach książkowych również chętnie “usłyszę”. Do tej pory trafiłem na coś takiego:

http://sieci-komputerowe.w.interia.pl/

Hej

Nie jestem znawcą jeżeli chodzi o techniki nauczania, ale czuję w kościach, że na początek taki kurs jak wskazałeś jest nieciekawy - szczególnie dlatego, że składa się z oderwanych fragmentów, które może być Ci ciężko połączyć w logiczną całość.

Nie napotkałem jeszcze w internecie strony, która uczyła by kompleksowo i przystępnie o sieciach (mam stworzenie takiej jak będę trochę mądrzejszy ;p).

Natomiast mogę polecić Ci pozycje z mojej domowej biblioteki, które się bardzo szybko czyta i są z pewnego źródła:

-Sieci komputerowe od ogółu do szczegółu z internetem w tle.

(Autorzy to od zawsze powiązani z MIT, IEEE i innymi instytucjami)

Według mnie nie ma drugiej takiej książki pod względem prostoty i kompleksowości :slight_smile:

-CCNA Exploration semestr1 (ostatnie wydanie)

(Wydane przez CISCO)

Prawie tak dobra jak poprzednia! 8)

Jak już to będziesz miał za sobą i zainteresuje Cię praktyka, ale bez wchodzenia w drobiazgi to:

-Sieci komputerowe kompendium (Krysiak)

Czasem kilka razy jednego dnia z tego korzystam - ale nie da się tej książki przeczytać od deski do deski

Pozdrawiam