Dobry laptop do gier i multimediów do około 5k

Witam,

Zamierzam kupić laptopa, który będzie służył głównie multimediom oraz grom. I abstrahując od tego, że pewnie wielu uważa, że laptop do gier nie służy chciałbym zapytać was o radę jaki wybrać.

Na razie mam dwóch kandydatów:

MSI GT660-449PL oraz Asus G53JW-SZ015V. bardziej widzi mi się ten od MSI, ponieważ jest o 1000 zł tańszy, ale mam wątpliwości co do jego procesora… oraz braku Blu-Ray, choć ma za to lepszy system głośników. I jako, że 5k to nie aż tak mało chciałbym was zapytać o radę czy warto się wykosztować i kupić ten droższy. Chyba, że macie oczywiście inne propozycje w tych przedziałach cenowych.

do grania asus g73jh :wink:

Ja polecam Asusa N73S jestem z tego sprzętu bardzo zadowolony.

Procesor Intel Core i7 2630QM

4GB Ram

HDD 500 GB

Grafika Geforce GT540M 1GB

Asus G53JW-SZ015V jest zajefajny, ale jakby tak o 500zł tańszy… chyba, że poszukam gdzieś na innych stronach niż komputronik ;p

Zajefajny ? procek ma do bani w porównaniu z moim tylko 2 rdzenie i 4 wątki za taką kasę ? i oczywiście jest pierwszej generacji a mój jest już na sandy bridge nawet nie ma co porównywać jeśli chodzi o wydajność ten asus co podałeś przy moim ginie jak Andzia w malinach.

Ale ma prawie 2x lepszą kartę graficzną, przynajmniej z testów tak wynika. A ten procek do grania i tak starczy z duuużym zapasem.

GRY GPU>>>> … CPU taka jest rzeczywistość.

te co podałeś so niezłe moim zdaniem nie warto przepłacać ALE wziąłbym tego asusa , jakoże szukasz lapa do gier to ma on nowsza karte grafiki , ten gtx 285 w msi jest sprzed 2 lat , jest to nadal ta sama klasa wydajności ale asus ma jednak lepsza grafikę dx11 i shader 5 , do nowych gier tylko ta grafa , na procku pewnie nawet nie zauważysz różnicy w wydajności oba to i7 czyli klasa sama dla siebie , brałbym asusa bez dwóch zdań , płacisz tyle pieniędzy to jakość musi być najwyższa a taką gwarantuje ci asus , nie straci tyle na wartości co ten msi , nie wiem co to msi nigdy tego nie używałem nie brałbym tego w ciemno , ze swojej strony mógłbym polecić coś sony ale w nich nie ma dobrych grafik a jeśli już są to mają zmienione hardware id , obniżone takty itd

marian3k testy testami widziałeś jak gry chodzą na tym GT540M ? w prawie każdą gram na maks detalach i rozdziałce 1600:900 tyle ile ciągnie monitor taki Crysis 2 np. maks detale nawet antialiasing mu nie straszny więc o czym tu gadać ? to samo Shift2 ze starszych Battlefield 2 Bad Company 2 który korzysta z DX 11 maks detale i antialiasing x8 zero ściny i nie istotne czy to DX9 10 czy 11 ja problemów nie widzę a jeśli są to obniżam jeden detal i gram więc co mi do szczescia potrzeba ? zgadzam się jak chłopak ma kase niech bierze coś lepszego ja tylko pisze jak sprawa wygląda ze sprzętem o wartości około 4 tysięcy.A co do tego ze GPU-CPU to nie do końca się z Tobą zgodzę to tak jak by mieć ferrari z silnikiem audi lub bmw będzie się dławił tak samo jak komputer co z tego ze będziesz miał 2x lepszą grafike skoro proc masz np. Core 2 Duo niech on sobie ma nawet 4 Ghz to nic mu nie pomoże w grach będzie różnica i to na minus.

Tylko że w tych 2 laptopach są i7, w Mas3ter trochę nowszy i bardziej wydajny, ale za to w Asus G53JW-SZ015V jest bardziej wydajna grafika, a to że ten procesor nie jest sandy bridge to nie zmienia faktu że i tak nie będzie wąskim gardłem dla tej karty graficznej. Lepiej kupić tego z mocniejszą grafiką i “trochę” (minimalnie) słabszym procesorem (i tak różnicy między tymi prockami w grach nie odczujesz) niż z mocniejszym procem, a słabszą grafiką.

stary ty w ogóle wiesz co piszesz ? po cholere mu np. 60 fps w każdej grze ? ja mam ponad 60 na medium detalach na high ponad połowa tego moze ciut mniej i daje rade więc po co mu wydajniejsza grafika w laptopie ? jeśli myślisz ze moja grafa jest taka słaba to przeczytaj dokładnie mój poprzedni post.Za 5 patyków kupić kompa z prockiem pierwszej generacji to bezsens.

Tak, wiem co piszę. To Ciebie mogę zapytać czy wiesz co piszesz twierdząc że i7 będzie wąskim gardłem dla NVidia GeForce GTX 460M? Czy ja gdzieś napisałem że grafika w Twoim laptopie jest słaba? Poza tym powiedz mi czy lepiej kupić lapa któremu może za rok zabraknie już mocy żeby pograć na high detalach czy lepiej takiego który jeszcze może to pociągnie? No właśnie jak na high detalach masz ciut mniej niż połowę (60/2=30) to już robi różnicę, bo do granicy płynnego grania dużo nie brakuje. Poza tym zobacz tytuł tematu “Dobry laptop do gier i multimediów do około 5k”, z naciskiem na DOBRY , a lepszy będzie ten z mocniejszą grafiką.

Napisze jeszcze raz, Asus ma znacznie lepszy GPU.Taka karta starczy na dłuższy czas aby cieszyć się wysokimi detalami w grach. Jeśli możesz tyle wydać to wybór jest prosty.

E: Mas3ter, twoja karta graficzna też jest dobra ale ustępuje dość znacznie GTX 460M, więc się nie kłuć który laptop jest lepszy do grania. Może i gry chodzą na nim na high, ale z biegiem czasu wymagania wzrosną, a twój lapek będzie tracił. Asus starczy na dłużej.

Aha no i w obu laptopach jest i7 więc po co ta zbędna dyskusja?.

marian a co myślisz ze karta gtx460 starczy mu na o wiele dłużej niż moja ? tak samo po roku czasu będzie narzekał jak ja to normalka GTX460 jest lepszy to fakt ale nie jest potworem z bagien żeby starczył na lata gdyby miał gtx z serii 500 np. 555M lub 560M to można by było pogadać a tak to z czym do ludzi ? mówisz ze Asus starczy na dłużej a ja to niby co mam ? z jednym się tylko zgodzę po co ta zbędna dyskusja ? peace

GF 560M, owszem, ale 555M jest wciąż słabszy niż GTX 460M, i nie napisałem że starczy na lata, ale będąc prawie dwukrotnie wydajniejsza starczy na dłużej niż twoja karta, co nie zmienia faktu, że w dobie dzisiejszego rozwoju grafiki, a raczej jej wymagań …, starczy na 2 lata komfortowej gry, nie koniecznie w full HD, ale na srednio- wysokich powinien się cieszyć dłuższy czas. I kiedy twoja grafa wymięknie on nadal będzie mógł pocinać w bardziej wymagające gierki, a przynajmniej pograć w nie na wyższych detalach. I nie rozumiem czemu się ciągle upierasz dziwnie. Mając wystarczająco kasy ten Asus z GTX 460M jest bardzo dobrym wyborem, a ty podchodzisz do sprawy tak jakbym pisał, twój laptop to gó…o, a jego wypasik. Nie, nie o to mi chodzi. Twój sprzęt też jest niezły i na pewno bym nie pogardził :P.