Dobry net, wysoki ping

Witam.

Zainstalowaliśmy sobie z bratem Windows 7 kilka dni temu. Obydwaj jesteśmy graczami counter-strike’a. I ostatnio mamy strasznie duże lagi, pingi skaczą, raz mamy po 20 przez kilkanaście sekund, potem już 600 trochę czasu, i powtórka. Nie wiem w czym leży problem, wszystko mamy powyłączane, aktualizacje wyłączone. Wczoraj wieczorem instalowałem aktualizacje z windowsa update. Chyba po tym czasie właśnie zaczęło się coś dziać, bo już wczoraj o 24 grając mieliśmy duże pingi, a dzis porażka.

Net niby do 10mb, ale utrzymuje się na 5mb. Ściąganie śmiga, 600kb/s mniej więcej, wszystko okej. Podczas gry powyłączone, żadnych ściągań, nic, a pingi skaczą…

Help.

Gadu-Gadu wyłączone?

Sprawdzałeś speedtestem?

Gadu gadu nawet nie posiadam na kompie, a speedtest na chwilę teraźniejszą pokazuje ping 60 a szybkość 4,5mb.

masz neta 10 i pokazuje 4,5 no to faktycznie żadnych problemów.

według mnie masz stary komputer i pewnie jeszcze zainstalowałeś pirata windowsa 7 i użyłeś pewnie jakiegoś zainfekowanego cracka i dlatego są problemy.

może cfospeed pomoże ustaw w nim żeby optymalizował ping.

Czytaj uważnie. Od 1 do 10, jeśli chcesz dokładniej, i ciągle trzyma się na 5 mb.

Komputery obydwaj mamy bardzo dobre, to na pewno nie jest ich wina, śmigają aż miło. Nie używałem żadnego “zainfekowanego” cracka do win7, więc lepiej sobie daruj te domysły.

Sytuacja jest trochę dziwna, bo wygląda na to, że jak brat gra sam to ok, żadnych lagów nie ma, ale jak gramy razem to są. o.O

Dodane 09.02.2013 (So) 14:06

refresh

Sytuacja sprawdzona, ping jest duży tylko gdy obydwaj gramy w csa, gdy gra jedno z nas ping po 20.