Dobry OS na HP 6715s

Witam!

Od ponad roku mam lapka HP 6715s. Kupiłem go bez Os-u żeby sobie potestować rózna mozliwości. Niestety wszystko, co testowałem o kant stołu rozbić. Na szybko, w kolejności instalacji:

  1. Vista Bussiness:
  • powolna praca, system za ciężki na tego lapa;

  • reglarne, prawie codzienne zawiechy: czarny ekran i nic, tylko długie przyciśnięcie power… z serwisu HP odesłali mnie do microsoftu.

Serice pack nic tu nie pomógł. Podobno po którymś tam przeinstalowaniu Vista zaczyna dobrze na tym lapie działać, no ale ile można… Tym bardziej to dziwne, że lap niby jest dedykowany do Visty.

  1. XP HE SP2:
  • reglarne, zawiechy co kilka dni: czarny ekran i nic, tylko długie przyciśnięcie power…
  1. Ubuntu 8.04 na kernelu 2.6.24:
  • Kolosalne problemy z kartą Wifi na chipsecie Broadcom b43xx. Gdy już, po kilku nocach pracy, udało mi się wykryć kartę i zainstalować driver (b43-fwcutter, ndiswrapper, wszystko jeden pies, nie próbowałem jeszcze natywnego drivera wl usmażonego przez broadcom), sieć rozłącza się po kilku minutach.
  1. Ubuntu 8.10 i Xubuntu 8.10 na kernelu 2.6.27:
  • non stop 100% uzycia CPU, bez żadnego powodu i bez żadnego rozwiązania, czyli ogólnie komp nie do uzytku. Podobno w tej wersji ubuntu rozwiązane są problemy z moim wifi, ale nawet nie dałem rady tego sprawdzić.
  1. Gentoo na kernelu 2.6.27
  • non stop 100% uzycia CPU, bez żadnego powodu i bez żadnego rozwiązania, czyli ogólnie komp nie do uzytku.

Powyższe problemy z tym sprztem nie są tylko specyfiką mojego egzemplarza, sporo o nich na forach.

Co radzicie? Czy komuś udało się postawić działający, stabilny Os na HP 6715s? Nie musi być super hiper nowoczesny i innowacyjny, aby robił podstawowe rzeczy typu Wifi.Może SUSE? Slackware? Gentoo na jakiś starszym kernelu?

Z góry dzięki.

Oddawałeś do gwarancji?

Oddawałem z vistą, stwierdzili, że zawieszki z czarnym ekranem to problem systemu operacyjnego i chyba mieli rację, bo pod ubuntu taich problemów nie ma.

Polecam b. dobrą polska dystrybucję Cdlinux-duży. http://www.cdlinux.pl/?id=36 Szybki i stabilny, powinien bez prolemów śmigać na twoim sprzęcie.

Open suse lub mandriva. Cd linux jest oparty na Debianie i mogą być problemy jak z ubuntu

Uwaga uwaga! !!

Raz jeszcze dzięki!

mj