Dobry program do wycinania kawałków z filmu avi i wmv


(Van_Helsing) #1

Mam 2 seriale na kompie. Każdy ma po 10 minut i po 18 odcinków. Bardziej mi sie pasi skleić wszyskie i oglądać pojedeńczo niż zmieniać. Jednak przy każdem odcinku jest czołówka i napisy końcowe i chciałbym wyciąć czołówke i napisy końcowe bez zmieny formatu (ale jeśli zmieni format to też jakoś będzie) i utraty za nadto jakości.. później bym to wszystko połączył. Jeden serial jest w wmv a drugi w avi.


(Art Tur) #2

VirtualDub - bardzo rozbudowany i zaawansowany (skomplikowany) program ale darmowy

Pinnacle Studio - bardzo dobry i dość prosty program ale komercyjny

Windows Movie Maker - Windowsowy programik więc powinieneś go już mieć w systemie (przynajmniej w XP) - bardzo prosty w obsłudze ale z jakością materiału wyjściowego może być kiepsko

Te znam, resztę masz tutaj: http://www.dobreprogramy.pl/Tworzenie-i ... ws,46.html


(Van_Helsing) #3

VirtualDub okazał sie najlepszy ale 30 min pliku ma ponad 21 GB -_-. Ale można go bez utraty jakości przerobić w ALL Conveter i zmniejsza sie do około 200 MB i przy okazji wkleić napisy..


(Atis) #4

Czy VirtualDub zaznaczyłeś tak: Video -> Direct stream copy


(SMDOBPRO) #5

A kodeki chociaż poustawiałeś w sekcji audio i wideo,ew. ustaw direct jak to były avi (są pewne ograniczenia co do direct)

Rzuć okiem na moje wypociny http://vd-video-help.tk zakładka zapis rozpatrz te 3 przypadki.Co do łączenia to zobacz to na przykładzie 2 klipy flv edycja w zakładce Otwieranie wprawdzie dotyczy flv

ale jak masz kodeki do wmv w systemie to może zadziałać przez direct schow ,jest też plugin do VD na wmv (chociaż nie zawsze działa).