Dobry radiator do 70zł

Siemanko, polecacie jakiś dobry radiator do 70zł? Planowałem HE1225 za 150zł ale wydatki mi na to nie pozwolą… ;/ Najważniejsze żeby był cichy i w miarę wydajny mam procek intela i5 3570 na płycie głównej MSI B75MA-E33. No i jak wiadomo nie będę go podkręcał ;p Za nie długo będę też ogarniał kable w kompie więc pomyślałem, że dokupię wiatrak na górę obudowy gdzieś do 20/25zł tylko jaki? ;D

SilentiumPC Spartan PRO HE924

testowałeś go? ;p

Dodane 23.05.2013 (Cz) 8:49

Tak sobie czytam o nim komentarze i cichy ale za to bardzo mało wydajny ;p Czyli może dokupić 2 wiatrak?

Jeśli nie będziesz kręcił procka to nie potrzebujesz mocnego chłodzenia, wystarczy zamontować podanego wyżej Sparta Pro, lub ewentualnie możesz zamontować SilentiumPC Fera Pro - w tej cenie nie znajdziesz wydajniejszego chłodzenia.

No właśnie rzecz w tym, że nie będę go podkręcał :slight_smile: A liczę na temperaturę max 55stopni w stresie na rdzeń… A co Wy na to żeby po ogarnięciu kabli ten wiatraczek zamontować na górę obudowy? :slight_smile:

W tej cenie nic lepszego nie znajdziesz.

Zamiast dokupować zbędny wentylator (jeden już masz z tyłu).

Za ok 90zł jest SilentiumPC Fera Pro HE1224

Nie tak jak bym chciał (nie miałem czasu).

Ja pół roku temu kupiłem sobie właśnie SilentiumPC Spartan PRO HE924 - dodatkowym kryterium była nie za duża wysokość, by się zmieścił w mojej obudowie, więc odpadły inne (zazwyczaj droższe) radiatory.

Używam go zamiast boksowego radiatora dołączonego do procesora Intel Core2 Quad Q8200 (przetaktowany o 30% bez podwyższania napięć) i mam temperaturę o ok. 10 st. niższą. Wiatrak jest naprawdę cichy. Używam z jednym wiatrakiem.

Wiem, że mam jeden z tyłu… :smiley: I tak po za tym dlaczego zbędny?

Pablo jakie masz temp. w stresie?

Podsyłam zrzuty ekranów, które kiedyś robiłem (wszystko na tym samym sprzęcie):

  1. Radiator boksowy, bez przetaktowania:

1prime95temppo15h.jpg

  1. Radiator Spartan, bez przetaktowania:

3prime95temppo2hsilence.jpg

  1. Radiator Spartan, przetaktowanie do 3 GHz:

2prime95temppo1hoverclo.jpg

Obciążenie programem Prime95, pomiar temperatury po 1-2h.

spartan pro - http://www.skapiec.pl/site/cat/73/comp/5159661 - nie ma lepszego w tej cenie.