DObry tani zasilacz do plyty PCI-E SLI

SIema!!

Mam problem bo zmieniam platforme na Athlona 64 i plyte z SLI i mam stary zasilacz 350 wattowy. jaki zasilacz byłby najlepszy i w miarę tani albo czy sa moze jakies przejściówki???

Forton z allegro

Jeśli w SLI chcesz połączyć GF66ooGT (co jest nieopłacalne oczywiście) to starczy ci Fortron 400W

Ale jeśli to ma być coś większego to weź Chiefteca albo Hipera 500-550 W

:wink:

Napisz konfigurację kompa i poczytaj w tym dziale było kilka ciekawych propozycji zasilaczy.

ok… komp mialby byc taki Athloon 64 3000+ 939 (Venice) BOX płyta ASUS A8R-MVP Ati Xpress 200 (RD480 Crossfire) pamięć narazie zostanie ze starego kompa 512 DDR 400Mhz CL3 GOODRAM (powód brak kasy:P) i grafika chyba narazie jakis GF 6600GT 256MB jeszcze nie wiem jakiej firmy… i co wy na to??

Złączono Posta : 29.06.2006 (Czw) 11:45

słuchajcie a nie ma jakichs przejściówek do starych zasiłek zeby6 narazie nie zmieniac…

Cześć,

Jak widzę następujący tekst “dobry i tani zasilacz” to robi mi się słabo :smiley:

Zasilacz to jedna z rzeczy, na której nie można oszczędzać ! Lepiej wydać trochę kasy, niż potem płakać, że nasz sprzęt za parę tysięcy poszedł z dymem, bo zasilacz był za 50-100 złotych.

A co do fortonów, które tak mocno są promowane na forum ( wielu użytkowników poleca ) to do najcichszych to one nie należą, a i pod dużym obciążeniem napięć już tak nie trzymają.

pozdrawiam

p.s. ja zawsze byłem zadowolony z chieftec’ów

Wiec jaki proponujecie i za ile aby dzialal w SLI.

Złączono Posta : 29.06.2006 (Czw) 12:11

czy do zasilenie trybu SLI potrzbne sa 2 wtyczki remi (6-pin)???

gimi14 gdzie Ty tam SLi widzisz? Tam jest CrossFire, a na nim nie odpalisz trybu LSi (nie licząc sterowników zmodyfikowanych). Połączenie kart w Sli ma sens tylko w najdroższych modelach (to samo z Croofire). Sądze że Tobie wystarczy Fortron. A co łączenia kart… naprawde tanich modeli nie ma sensu łączyć.

Złączono Posta : 29.06.2006 (Czw) 12:23

Aha i pakowanie się w tej chwili w s. 939 mija się z celem. Wychodzi on z produkcji.

Dajcie mi link z allegro na jakiegos fortrona ze złączem PCI-E… tylko szybko prosze

gimi14 od kiedy to zasilacz ma wyjście na PCI-e. To chyba płyta główna posiada port PCI-e… :?

Fortron 400W

Zapewne chodzi o złącze zasilania PCI-E 6pin

tak dokładnie ale teraz sie doczytalem ze karta grafiki ktora chce kupic nie potzrbuje dodatkowego zasilania dzieki gdyby nie to ze tu zawitalem kupilbym nie to co dokladnie chcialem

u mnie wiatrak od zasilacza jest bardzo cichy, a nawet pod dużym obciążeniem zasilacz trzymie napięcie tak samo jak w “spoczynku”(testowałem miernikiem) Więc nie wiem skąd takie wnioski :x

Czy grafika GF 7300GT od Galaxy 256MB GDDR3 bedzie dobrym wyborem??

Cieszę się,że twój zasilacz trzyma dobrze napięcia :smiley: , ale pozwolę sobie na generalizacje, ogólnie nie jest aż tak dobrze. Co do głośności to różni ludzie mają różny słuch :P. fortrony to jednak nie są zasilacze high end i nie ma co się łudzić… zresztą jakoś ciężko znaleźć jakieś ich super recenzje w testach np. co do glośności http://pclab.pl/art12794-13.html . jeszcze raz uogólniając forton to dobry, wybor jak nie chcesz kupić jakiegoś codgena lub podobnego wynalazku, ale tylko wtedy, do naprawdę dobrych zasilaczy to jednak trochę mu brakuje :lol:

pozdrawiam

Partia a widzial Ty testy na Tomshardwar’e?

tak się składa, że widziałem, ale 1. to test z przed ponad roku, 2 .testowany tam fortron to zasilacz 300 watowy ( więc jego przydatność do dzisiejszych komputerów generalnie jest nikła) 3. zwróć uwagę, że temten model kosztował 95 dolarów i raczej do tych zasilaczy, które sprzedają na allegro to on nie należy :stuck_out_tongue:

pozdrawiam

p.s. jeszcze raz podkreślam, ja nie twierdzę, że zasilacze tej firmy są strasznie słabe, ale w Polsce zaczęły cieszyć się, ze względu na swoja cenę ( i nie najgorsze wykonanie)dużą popularnością, co nie znaczy ,że to są high end’owe zasilacze. Zrobił się OT -> niech każdy kupuje taki zasilacz na jaki go stać - a jeśli go stać na coś lepszego, to nie ma co oszczędzać i kupować coś z niższej półki.

pozdrawiam

Ten sam zasilacz, ta sama moc. Co do tego że tańszy… środki produkcji się obniżyły? Dolar troche spadł… :stuck_out_tongue:

http://www.tomshardware.com/2005/07/11/ … age30.html

ja raczej myślałem o tym teście 8) , podany przez Ciebie jest jeszcze starszy.

A co do głośności to miałem okazję usłyszeć parę fortronów ( może jestem przeczulony na tym punkcie) ale ciche to one nie są. no chyba , że pasywne :wink:

pozdrawiam

Partia mój jest w taki raie wyjątkowo cichy, bo wszyscy jak przychodza to pytają się czy już włącyzłęm komputer (no chyba że włącze mój turbo nawiew :mrgreen: ).