Dobry układ antych ?/?

nie wiem czy posiadam w tym momęcie dobre narzędzie do usuwania virusów a więc

antyvirus : antivir persional edition

firewall : outpost firewall pro

do trojnów: tau i ad-aware

co bym mógł w tym zmienić aby było lepiej mam tylko 256 mb ramu

Witam!

To ma być oprogramowanie darmowe, czy płatne?

Bo jeśli darmowe, to zbytnio nie ma możliwości, jedyne zmiany jaki mi przychodzą do głowy to:

Antywirus: AVG lub Avast

Firewall: Kerio lub ZoneAlarm

Jeśli natomiast chodzi o oprogramowanie płatne, to antywirusa zmieniłbym na NOD32.

Oczywiście wszystko powyżej to moje subiektywne opinie, niemniej poparte własnymi testami/spostrzeżeniami i lekturą na necie.

ps. obecny zestaw masz wystarczający moim zdaniem jeśli chodzi o zabezpieczenia, no mam nadzieję, że do tego wszystkiego jest jeszcze zdrowy rozsądek z Twojej strony (mam tu na myśli odpowiednia przeglądarkę, odpowiednie obchodzenie się z poczta elektroniczną itp.)

A ja polecam avasta + zonealarm, a jako uzupełnienie ad-aware i spybot S&D. :mrgreen: ( oczywiście darmowe polecam)

Proszę zmienić temat postu na konkretny i poprawić resztę,opcja zmień i popraw.JNJN

Ja polecam jako antywira AOL a jako firewalla Comodo. Programiki darmowe i “leciutkie”.

Myśle że jak na darmowy układ to zainstalowałbym ZoneAlarm, a jeśłi chodzi o płatne to polecam Kaspersky Internet Security 6.0 i Kerio :slight_smile:

Rysiu tylko po co kerio jak KIS ma już w sobie zaporę :roll:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1664&t=86

No wiem ale podaje Koszmosowi to co uważam za najlepsze :slight_smile: Nie musi kupować tych dwóch rzeczy może miec Kerio i darmowy anty-wirus albo Kasperskyego :wink: