Dobry układ antych ?/?

(Sebastian188) #1

nie wiem czy posiadam w tym momęcie dobre narzędzie do usuwania virusów a więc

antyvirus : antivir persional edition

firewall : outpost firewall pro

do trojnów: tau i ad-aware

co bym mógł w tym zmienić aby było lepiej mam tylko 256 mb ramu

(Remix) #2

Witam!

To ma być oprogramowanie darmowe, czy płatne?

Bo jeśli darmowe, to zbytnio nie ma możliwości, jedyne zmiany jaki mi przychodzą do głowy to:

Antywirus: AVG lub Avast

Firewall: Kerio lub ZoneAlarm

Jeśli natomiast chodzi o oprogramowanie płatne, to antywirusa zmieniłbym na NOD32.

Oczywiście wszystko powyżej to moje subiektywne opinie, niemniej poparte własnymi testami/spostrzeżeniami i lekturą na necie.

ps. obecny zestaw masz wystarczający moim zdaniem jeśli chodzi o zabezpieczenia, no mam nadzieję, że do tego wszystkiego jest jeszcze zdrowy rozsądek z Twojej strony (mam tu na myśli odpowiednia przeglądarkę, odpowiednie obchodzenie się z poczta elektroniczną itp.)

(Jackye) #3

A ja polecam avasta + zonealarm, a jako uzupełnienie ad-aware i spybot S&D. :mrgreen: ( oczywiście darmowe polecam)

(JNJN) #4

Proszę zmienić temat postu na konkretny i poprawić resztę,opcja zmień i popraw.JNJN

(Mwodzu) #5

Ja polecam jako antywira AOL a jako firewalla Comodo. Programiki darmowe i "leciutkie".

(Rysiu320) #6

Myśle że jak na darmowy układ to zainstalowałbym ZoneAlarm, a jeśłi chodzi o płatne to polecam Kaspersky Internet Security 6.0 i Kerio :slight_smile:

(fiesta) #7

Rysiu tylko po co kerio jak KIS ma już w sobie zaporę :roll:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1664&t=86

(Rysiu320) #8

No wiem ale podaje Koszmosowi to co uważam za najlepsze :slight_smile: Nie musi kupować tych dwóch rzeczy może miec Kerio i darmowy anty-wirus albo Kasperskyego :wink: