Dobrze podkręcony procek?

siema,przeczytałem w jednym poradniku jak podkręcać procesory i postanowiłem, że sobie podkręcę. Mój procek to amd athlon 3500+ na płycie 939 acsrock dual vsta,1,5gb ram, ustawilem HT freq x4(800) max memlock na 133mhz cpu freq na 240 i cpu vcore na 1,45 i tu moje pytanie czy wszystko zrobiłem dobrze i teraz wyswietla mi się w windowsie, że mam 960 mhz procka :smiley: śmiga wszystko ok, ale nie jestem pewien czy tak ma być. Z góry dzięki

Ściągnij OCCT i zrób test co najmniej godzinny.

po 3 minutach testu test sie przerywa noi w tym okienku z temperatura pokazuje ze procek w 3 minucie mial 95 stopni i ze jest za goracy,wiec wzielem ustawilem procka tak jak byl na poczatku(bez podkrecania) i test robie i to sam :stuck_out_tongue: wiec cos jest nie tak,co proponujesZ?

Zresetuj ustawienia BIOSu, kup porządną pastę termporzewodzącą, otwórz budę, zdejmij chłodzenie z procesora, radiator dokładnie wyczyść z kurzu i starej pasty (można wodą), wentylator dokładnie wyczyść z brudu i kurzu, procesor dokładnie wyczyść ze starej pasty, można używać jakiejś benzyny ekstrakcyjnej, następnie osusz wszystko, odkurz z brudu i kurzu wnętrze budy, nałóż porządnie kupioną nową dobrą pastę termoprzewodzącą i złóż wszystko do kupy. Powtórz test z OCCT i zobacz co wyjdzie.