Dodalem RAM a wydajność bez zmian, normalne?

Witam

Odpowiedź na mój temat wydaje się być oczywista, niemniej mam taki problem.

Posiadam sprzęt:

Płyta: Intel D845GLAD / FSB 400Mhz

Procesor: Intel Pentium IV 2.6 GHz

RAM: 2 x 256 MB, PC 2100, CL 2,5, 266 MHz

I teraz moje pytanie:

Wstawiłem jedną kość 1 GB RAM (te dwie pozostałe wyjąłem) 266 MHz, PC-2100, i co !? i nic

Dziala identycznie, tj. wydajność i szybkość komputera jak z 512 MB, czy to normalne ?

Zrobilem dodatkowo test programem Performance Test, który potwierdzil moje spostrzeżenie.

Czekam na uwagi i sugestie

Pozdrawiam

d.

Co do szybkości to ściągnij program superpi i zobacz.

Miałem tak samo jak przelazłem z jednej kości 512 na 1G i jakoś mnie to nie dziwiło. Ofkoz można zrobić większą zadymę niż przy połówce ale podczas normalnego użytkowania takich muzeów jak masz to się nie dziw, że nic nie odczuwasz :slight_smile:

Zainstaluj sobie Viśtę i porównaj na 512 a 1G to wtedy zobaczysz tą różnicę :smiley:

to są wolne pamięci, jakbyś je zmienił na 400 mhz to odczułbyś różnicę…

ale inwestowanie w DDR to bezsens.

nie każdy ma kasę na nową platformę ![-o<

Widać pieniędzy nigdy ci nie brakowało i nie masz pojęcia jak rozbudową można długo przedłużać żywotność zestawu. Co do tematu to spokojnie, wzrost wydajności będzie odczuwalny chociażby przy grach i tych które lubią sobie pożreć pamięci.

Dzięki za szybkie odpowiedzi

Na WindowsXP jeśli takiego używasz nie odczujesz różnicy bo on po prostu nie potrzebuje tyle RAM. Ale powinieneś odczuć różnice przy większej ilości uruchomionych aplikacji, czy w aplikacjach, które lubią używać dużą ilość RAM - np. możesz to sprawdzić instalując drugi system np w VirtualBoksie na 512 a na 1GB.

Ja właśnie jestem w niemal identycznej sytuacji. Miałem 2 x 256MB tyle że dołożyłem do tego 512MB - różnice da się odczuć. Ale nie wszędzie. Pozdrawiam!

W sumie różnicę powinno się odczuć już podczas ładowania systemu.

Różnicy się nie odczuje (choćby i wsadził 2GB dodatkowo) dopóki system wraz z uruchomionymi programami nie zbliży się do 512MB. Po tej granicy na starym zestawie odczułoby się wyraźny spadek wydajności, w przeciwieństwie do tego co jest po dołożeniu pamięci.

Wracając do głównego pytania, jeżeli przed dodaniem kości pamięci, system+uruchomione zasobożerne programy nie dochodziły do 512MB w pamięci operacyjnej, normalne jest że nie odczujesz różnicy. Inna kwestia by była, jakbyś wyjął stare pamięci, a dołożona pamięć miałaby wyższą częstotliwość, bądź mniejsze opóźnienie…

Z tą częstotliwością i timingami to nie przesadzajmy. Nie są to różnice odczuwalne gołym okiem w pracy systemu operacyjnego.

Nie przesadzam, twierdzę tylko że w benchach by ta wydajność się zwiększyła. Gołym okiem prawda, nieodczuwalne.

Jeszcze raz dzięki za sugestie, dużo mi wyjaśniły, już myślałem ze coś jest nie tak

pozdrawiam

d

A ty naprawde nie mas zkasy na zadną nową płytkę główną. Nie musi to byc jakis wypas.

@ up

:faja:

Pewnie na nową płytę by się znalazło, ale na dodatkowo procesor, ram i graficzną - pewnie nie…