Dodanie dysku twardego

(Kamilwnek) #1

Siema mam problem a mianowicie chcę ,,dołączyć'' do mojego komputera dysk twardy (nie mylić z przenośnym) do mojego komputera.Ale gdy podpiąłem go to mi go nie czyta.Czyta mi tylko ten stary dysk (250gb) a ten który chcę dopiąc jest o pojemności 80GB.Nie wiem co zrobić aby mi go zaczęło czytać.Po podłączeniu tego otóż dysku słyszę jak chodzi.Posiadam Win 7.I proszę was o radę co zrobić aby mi go zaczęło czytać.Aha i ten dysk 80GB chcę wykorzystywać do przechowywania danych.Nie wiem może chodzi o te zworki.Nie wiem jak je tam ustawić

(system) #2

Skoro słyszysz, to pewnie Ci "czyta", czyli dysk działa. Musisz sprawdzić kolejno:

• w BIOSie;

• w Zarządzaniu dyskami i tam go "zarejestrować";

• w "Komputerze". Znajdziesz go tutaj pod warunkiem nadania mu litery w Zarządzaniu dyskami.

Jeśli ma służyć do przechowywania danych, a jest to dysk ATA i podłączony do tej samej taśmy, co dysk systemowy, to zworka na nim powinny być w pozycji Slave, a zworka dysku systemowego w pozycji Master. Ponadto dysk z systemem powinien być podłączony na krańcowym wtyku taśmy, a ten 80 GB na środkowym wtyku taśmy.

(Kamilwnek) #3

Powstał nowy problem obawiam się że krytyczny.Gdy miałem podpięty ten 80gb właczyłem komputer i coś lekko mi strzeliło chyba w dysku i nie wiem co zrobic.Teraz po podpiętym tym dysku to mi się komputer nie chce uruchomić.

(system) #4

No to coś jest nie tak z tym dyskiem. Prawdopodobnie uszkodzenie po stronie zasilania, czyli jego układu elektronicznego. Daj sobie spokój z nim i go odłącz. Oby Ci już nie nawalił zasilacz?

(Kamilwnek) #5

nie wszystko narazie działa oprócz tego dysku :confused:

-- Dodane 29.01.2012 (N) 16:34 --

A można jakoś sprawdzić czy jest on uszkodzony?.Rozkręcanie?

(system) #6

To nie jest robota dla amatora. Ten dysk raczej szmelc!

(Kamilwnek) #7

aha.Szkoda bo chciałem sobie go mieć jako przechowywanie plików.No nic :cry:

-- Dodane 29.01.2012 (N) 19:31 --

Dobra po wszystkim dysk spalony.Gdy go podłączyłem do starego komputera i włączyłem pojawiło się światło i bardzo duży dym z dysku.Czyli dysk do wyrzucenia.