Dodanie nowej pamięci RAM - komputer jej nie widzi

Witam.

Dokupiłem dziś 2Gb RAM Geil :DDR2dual channel kit 2x1Gb PC 6400 4-4-4-12 800Mhz do mojej konfiguracji jak w podpisie.

Płyta główna ma cztery banki pamięci,dotychczasowa pamięc (2x 1Gb Vram o parametrach VR800D264L5/1g) była prawidłowo zainstalowana w slocie 1 i 3 takiego samego koloru,nową pamięć włożyłem do slotów pozostałych czyli 2 i 4 innego koloru.

Okazało sie że dalej widzi tylko 2Gb pamięci a nie 4Gb jak powinien.

W instrukcji płyty głownej jest tabelka z której wynika że przy instalacji 2 kośći RAM dopuszczalne są …DS i DD czyli pamięci Double Sided I Single Sided.

Natomiast przy instalacji 4 kośći RAM dopuszczlanle są tylko SS czyli Single Sided.

Pierwszy raz słyszę o pamięciach SS i DS więc przyjrzałem się im i faktycznie wszystkie,i stare i nowe maja kości po obu stronach.

Mam nadzieje że to o to chodzi.

A więc pytanie: czy coś zrobiłem źle w podłączeniu?

Przypuszczam że bardziej może chodzi o te rodzaje pamięci (SS,DS) ,jeśli tak to jak szukać właściwych skoro nie widać tego w opisach w sklepach internetowych jakiego typu jest to pamięć.

Pozdrawiam

mamz

Ale komputer nie widzi ich też w biosie? Bo jak w biosie ich nie widzi, to faktycznie jest wina sposobu ułożenia układu na kości RAM

W Biosie widać również tylko 2GB RAM,co robić? Nikt nie ma żadnego pomysłu?

i jest pies pogrzebany, nic z tym nie zrobisz - ewentualnie wymień w miejscu zakupu na jednostronne.

tez mam ten problem Ale zxamierzam zmienic plyte na jakis P45 czy tez moge miec ten sam problem??

Sprawdź instrukcje danej płyty którą chciałbyś kupić.

mamz , witam

czy poradziłes sobie z problemem z kościami pamięci? Mam ten sam problem i chyba musze kupic nowe kości bo z tego co widze nie da sie dołorzyć dodatkowych kości :slight_smile:

Pozdrawiam

WP