Dodanie RAM do komputera

Ależ kompletnie niepotrzebnie gmerałeś w tym pliku. Wystarczyło odblokować PAE w wierszu poleceń. Teraz narobiłeś sobie bigosu. Jeśli gra uruchamia się ze Steama to ponoć pomaga 'Weryfikacja Integralności Plików".

[boot loader]

Tak, dlatego to rozwiązanie jest o kant zada. Możesz wymusić domyślny start z 3 GB, ale i tak będziesz musiał odczekać te kilka sekund.

 

Zamiast tego włącz PAE, i na końcu boot.ini dopisz “pae”. Bez problemu wykryje pełne 3 GB.

Komputer wykrywa 3 GB (tak np. wskazuje program CPU-Z) ale gra go nie używa (używa tylko 2 GB jak myślę). To jest rzeczywisty problem.

 

A lista wyboru jest tylko na czas testów bym nie doprowadził do sytuacji gdu komputer nie wystartuje. Zamierzam ekseprymentować z różnymi wartościami    /USERVA - być może istnieje taka która nie wyrzuci sterownika grafiki. Przy liście wyboru bedę mógł wybrac obecny domyślny stan bez przełącznika /3GB /Userva=2900

 

a z opisu /pae wynika że on pozwala na obsługę powyżej 4 GB RAM a ja mam 3 GB.

Toć nawet jak zwiększysz “gardło” to nie pograsz, ponieważ ten system maksymalnie obsłuży 4 GB RAM, z czego 512 połknie sam system. Takie bawienie się przepustowością “gardła” z 3 GB i tak ci niewiele da, ponieważ system i tak pożera 512 RAM, czyli jedziesz de facto na 2,5 GB - wciąż za mało na grę.

 

To, że innym działa może być wynikiem tego iż mają zamontowane 4 GB RAM - wówczas mają 512 MB luzu.

 

EDIT:

Jak ci bardzo zależy na grze, to możesz wydzielić partycje z Linuksem x86_64 i tam spokojnie pograsz, ponieważ z tego co wiem EU IV śmiga natywnie na pingwinie.

Ok. Napisze coś.

Stać mnie na nowy wypasiony komputer, ale nie chcę go kupować - bo poza ta grą stary jest wystarczajacy na moje potrzeby. Uyżwam go zresztą raptem 2 razy w tygodniu. RAM kosztował niewiele, więc tego mi nie szkoda, to była niewielka inwestycja. Chciałem w ramach tej małej inwestycji spróbowac pograć (zwłaszcza że pomoc techniczna paradoxu twierdziła że bedzie OK), jak się nie da to pogodze się z tym, bo bedę grał gdzie inadziej na innym komputerze.

 

Nie bede się bawił w żadne pingiwny. Nie mam czasu.

 

Jak moge coż zrobić w ramach Windows XP z 3 GB to zrobię, a jak nie to trudno. Poza tym wedle twierdzeń pomocy technicznej 2,5 GB wystarczy na grę.