Dodanie RAM-u oraz win 7 32 -> 64 bity

Witam wszystkich, jest to mój pierwszy post. Otóż mam takie pytanie. Mam 5-letni komputer, no i cóż nie oszukujmy się swoje dobre chwile ma już za sobą :stuck_out_tongue: . Chciałbym przejść ze systemu win7 32-bity na 64-bity oraz zamontować dwie kości RAM-u po 2gb każda. I otóż to jest moje pytanie: CZY MÓJ PC-et to uciągnie??? Ram, wiem że tak, Ale win7-64 bity???

 

Oto moje parametry:

 

 

 

 

 

 

 

 

CEL tych zmian: THE CREW xD

Jeśli pamięci są tego samego typu (DDR3) i masz wolne sloty, to nic nie stoi na przeszkodzie żeby je zamontować :P, różnica pomiędzy wersją 32 bitową a 64 jest taka że ta druga bierze ciut więcej ramu (ok. 200mb więcej), no i zyskujesz możliwość uruchamiania 64 bitowych aplikacji.

Tak, tak wiem i rozumiem, lecz mi chodzi ci moja konfiguracja sprzetowa nadaje sie do architektury 64-bitowej???

Tak nadaje się :stuck_out_tongue: Już na gorszych konfiguracjach instalowałem 64 bitową wersję 7 i chodziło to całkiem przyzwoicie.

Wielkie dzieki :stuck_out_tongue: :slight_smile:

Oczywiście że sie nadaje Tylko pytanie do czego używasz ten komputer. Jeżeli chcesz na nim robić jakieś obliczenia, uruchamiac aplikacje 64bit i obrabiać duże pliki graficzne to możesz zmienić. Jak chcesz na nim grać to ci nic to nie da bo wąskim gardłem masz procesor i kartę graficzną. Ja mqm i7 i GTX 660 i zainstalowałem sobie W7 32 bit. Nie chciałem 64bit bo uważam że do Worda i Gier 3D nie ma sensu gdyż większośc nawet nowych gier nie obsługuje 64bit. To że na niej pisze 32/64 bit to tylko oznacza że będzie działać pod 64 bit a nie że działa w tym trybie. Poczytaj sobie na internecie o wydajnościach w różnych programach na 32 i 64 bit i zobaczysz czy warto.

No właśnie używam ten komputer głównie do gier. Dawno juz nowych gier nie kupowałem, bo mnie nie interesowały, lecz teraz chce sobie kupić THE  CREW ( http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=21405 ). I w wymaganiach tej gry jest 4 gb ram i win 7 64 bity. Więc chyba muszę mieć tego 64-bitowy system gdyż 32-bitowy nie wykrywa 4 gb RAMU. Wiem że nie pogram sobie z ultra ustawieniami grafiki itd, wystarczą mi low, było by fajnie gdyby dało się je ustawić na medium. Więc wydaje mi się że ten dodatkowy Ram i windows 7 64- bitowy coś da i gra przynajmniej sie uruchomi. Wiem że najlepszym rozwiązaniem byłoby kupno nowego sprzętu ale no cóż ;p. Więc jak myślisz?

No niestety nie masz wyjścia z tym 64 bit. Ale zanim dokupisz pamięci przeinstaluj Win na 64 bit i zobacz co się dzieje. Zwiększenie pamięci niewiele Ci da w tym wypadku. Niby procesor i karta spełniają minimalne wymagania ale to jest tak, że wstawienie jednego elementu nie spowoduje radykalnej zmiany wydajności. Musisz sam popróbować.

SPX , dzięki :slight_smile: