Dodanie RAM

Witam,

Po dodaniu kości RAM do laptopa nie uruchamia się system. Laptop FS Amilo Pro V2030 włącza się, ale po chwili słychac pojedyńcze piknięcie BIOS ( ekran cały czas jest czarny). Mam dwie kieszenie do pamięci RAM. W pierwszej pozostawiłem starą kośc 256 MB, do drugiej wsunąłem 1 GB Kingston (KVR533D2S4/1G DDR2 SO-DIMM, 533 MHz). Z chwilą odłączenia nowej kości wszystko jest ok, system startuje normalnie. Gdy wyjmę starą pamięc 256 MB i pozostawię tylko nową kośc 1GB sytuacja jest taka sama (próbowałem w 2 kieszeniach). Co może być problemem? Niekompatybilność RAM-u czy jego uszkodzenie?

Producent zaleca pamięc:

Maksymalnie 2 Gbajty DDR2 533/400 SO-DIMM

2 kieszenie dla modułów 256, 512-Mbajtów lub modułu

1-Gbajt

Proszę o opinie…

Być może pamięć jest uszkodzona. Wymień ją

Reczywiście może być uszkodzona…Po zakupie w domu zobaczyłem, że była otwierana ( naklejka Koingstona była rozerwana, na oko nie mogłem tego w sklepie zobaczyć), numer seryjny jest inny na naklejce niż ten na kości.

Zastanawia mnie tylko fakt dlaczego system nie uruchamia się przy załadowanej starej i nowej pamięci równocześnie? Jeżeli nowa byłaby uszkodzona, to powinna działac stara i system powinien normalnie startować…

Nie. To nie jest tak. Skoro jedna z pamięci “sieje” to system nie wstanie niezależnie od konfiguracji ułożenia pamięci w slocie