Dodanie Ramu - przyśpiesza komputer?

Czy po dodaniu Ramu (aktualnie mam 2 GB) będzie mi szybciej działał komputer (otwieranie folderów itp.),chcę się dowiedzieć ponieważ często mam “brak odopowiedzi” i cały komputer mi się “muli”.

Z góry dzięki za odp.

 

 

Tak, po dodaniu pamięci komputer będzie szybciej działał.

Zalecane minimum na:

system Windows 7 32 bit - 3 GB RAM-u

system Windows 7 64 bit - 4 GB RAM-u

 

Tu musisz jeszcze podać nazwę płyty głównej oraz jakie obecnie posiadasz pamięci aby dobrać odpowiednią którą chcesz dołożyć.

Będzie działał szybciej, jeżeli w tym momencie ma za mało pamięci RAM. To że komputer “muli” nie musi oznaczać zbyt małej ilości pamięci. 

Nie podałeś bliższych szczegółów kiedy to występuje. Jeżeli np. włączasz komputer i uruchamiasz przegladarkę, bądź otwierasz jakiś folder i problem od razu występuje, to raczej nie będzie zbyt mała ilośc pamięci. Jeżeli masz uruchomione “x” programów może jeszcze otworzone kilkanaście zakładek w przeglądarce, to prawdopodobne że pamięci jest za mało.

Musisz podać coś więcej.

Dzięki za odp.

Mam windows 7 32 bit i minimum to 3GB a więcej to wyżej 4Gb, 5Gb …będzie działało dobrze?

A co do dodania to już se załatwie.

System 32 bit obsłuży Ci max. 3,5GB ram. Jak chcesz więcej, to musisz zmienić na edycję 64 bit .

Ile będzie kosztować zmiana na edycję 64 bit i ile będzie kosztować Ram (około).

xWilbi

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Kupiłem notebooka z 2 GB Ram (Windowsem 7 64), dodałem 4 - czyli razem mam 6. System wykrywa pamięć poprawnie. Nie zauważyłem właściwie poprawy prędkości - używam tylko do internetu + Skype; może jedynie wiatrak chłodzenia włącza się nie tak często. Ale zasadniczo, im wiecej tym lepiej.

A za ile kupiłeś te 4 GB ?