Dodatek service pack 3 spowalnia komputer

Zainstalowałem sobie dziś windows XP od nowa na moim komputerze z dodatkiem service pack 2. I komputer chodził płynnie i w miare szybko się uruchamiał. Pobrałem sobie z dobrych programów dodatek service pack 3 i zainstalowałem i teraz zauważyłem że mi komputer zamula. Dłużej się uruchamia, po uruchomieniu czekam dłużej na włączenie się programu.

Czy konieczny jest ten dodatek service pack 3 ? czy mo go odinstalować i nie będzie mi potrzebny ?

Prosze o pomoc w tej sprawie.

Cześć,

Jeżeli chcesz mieć dziurawy i bardziej podatny na infekcje system to owszem możesz go odinstalować. Ale robisz to na własną odpowiedzialność.

jak najbardziej, zrób defragmentacje dysku http://www.auslogics.com/en/software/disk-defrag/after-download/?file- z opcją optymalizacji

CCleanerem wyczyść dysk i rejestr, NTREGOPTem rejestr

Defraggler ma opcję przenoszenia plików powyżej (domyślnie) 250MB to warto ją zaznaczyć.

Poza tym możesz wywalić coś z autostartu, skasować hiberfil, jak masz dużo RAMu to plik stroniconowania. W ogóle warto je wyłączyć na czas defragmentacji.

Gdybyś instalował z płyty od razu z dodatkiem SP3 wszystko byłoby OK. Google Chrome chyba musi mieć SP3…

Moj autoruns wygląda teraz tak i prosze powiedzcie mi co tu teraz odznaczyć żeby nie startowało razem z windowsem: AutoRuns

Odinstalowłem to service pack 3 i komputer chodzi mi teraz super, szybko i płynnie.