Dodatki do SA oraz instalacja wozów

jak w temacie czy znacie jakieś stronki z dodatkami do GTA SA głównie chodzi mi o samochody markowe typu audi, bmw, meredes, skoda itd. oraz o budynki takie jak burgerking czy stacja paliw BP.

ja znam tylko tą

co do instalacji wozów jak ktoś nie wie

1

trzeba ściągnąć program IMG Tool 2.0

2

następnie w grze robimy sobie folder o nazwie zapasowe i wrzucamy tam kopię pliku

gta3.img (plik znajduje się w katalogu models)

oraz

handling.cfg vehicles.ide ( te 2 pliki znajdują się w katalogu data)

3

gdy mamy ściągnięty samochód wypakowujemy go do jakiegoś folderu

4

następnie gdy już mamy zainstalowany program IMG Tool 2.0 włączamy go

i wybieramy w górnym pasku FILE --> OPEN

5

gdy już to zrobimy wybieramy plik gta3.img który znajduje sięw folderze z models

6

puźniej gdy mamy już wgraną liste textur z gry bierzemy TOOLS --> SORT --> (i wybieramy aby poukładało alfabetycznie)

7

gdy wiemy jak nazywa sięnasz samochód ( po rozpakowaniu pisze np. admiral.txd i admiral.dff)

to w programie IMG TOOL szukamy tego samochodu i klikamy prawym przyciskiem myszy na nazwe samochodu i klikamy na rename ( czyli zmień nazwę)

i dopisujemy coś takiego old_ teraz nazwa starego samochodu powinna wyglądać następująco

old_admiral.txd oraz old_admiral.dff

8

gdy juz mamy zmienione nazwy samochodów czas aby zainstalować nowe czyli w programie klikamy Commands --> Add

i dodajemy nowy samochód czyli dwa pliki jeden .txd a drugi .dff

UWAGA pliki należy dodawać pojedyńczo gdyż program nie doaje plików jednocześnie

9

teraz pozostaje nam tylko wyjść z programu i włączyć plik tekstowy który został ząłżczony do gry

jeśli będzie napisane tam że trzeba dodać coś do handling.cfg lub vehicles.ide to

włączamy ten plik poprzez otworzenie go w notatniku i zamienienie całej wartości na nową wartość

np.

w VEHICLES.IDE

stara wartość

492, greenwoo, greenwoo, car, GREENWOO, GREENWO, null, poorfamily, 10, 2, 4, 1, 1.0, 1.0, 0

nowa wartość

492, greenwoo, greenwoo, car, GREENWOO, GREENWO, null, poorfamily, 10, 0, 0, 1, 1.0, 1.0, 0

Poprostu usówamy całą starą zawartość i wklejamy nową

to samo robimy z handling.cfg

to po to aby np. koła samochodu nie znajdowały sięw ziemi lub aby kolory były dobre albo aby samochód miałdobrą prędkość

jeśli jeszcze czegoś nie kumacie piszcie na gg 4429787

a tu są strony z różnymi dodatkami do GTA SA tylko jak to częśto bywa na gtasite.net często nie działa forum więc za to już ja nie odpowiadam :stuck_out_tongue:

http://gtasite.net/forum/viewtopic.php?t=52&sid=88ad80fb29b9b98854c528ed03f77027

http://gta.gamigo.de

To jest to samo.

gtasite.net

a jak podmienić tak jak w vice city?

Sciagnełem Vw golfa do gta sa i nie wiem gdzie go wkleic itd. !!

no więc musisz wybrać folder w którym znajduje się plik gta3.img jest on w folderze models

jak będą problemy to pisz

szukam zaznaczam i wystepuje mi ten bład za kazdym razem, moze problem tkwi w tym ze ja mam IMG Tool 1.3??Jesli masz link do wersji 2.0 to mi go podaj, ja sie odezwen na gg mam cie na liscie tylko ciebie nie ma wtedy kiedy ja jestem:P :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :smiley: :smiley:

prawoklik na plik gta3 i właściwości a potem odznaczasz to co jest zaptaszkowane :slight_smile:

Witam, mam problem: Chcialem do san andreas wgrac samochod (podmienic), więc skorzystałem z img tool 2.0 , ale już przy zmianie nazwy pojazdu, wyskakuje błąd:“I/O error 32”, po czym program się zacina i mozna go tylko wyłączyc :?. Wtedy Ściągnąłem img tool’a 1.3, ale kiedy chce otworzyc gta3.img to wyskakuje taki błąd:“Unable to find DIR file! (a niżej) [C]” :? .Wcześniej przeczytałem, żeby odznaczyc wszystkie ptaszki we gta3.img–>wlaściwości. Ku mojemu zdziwieniu było zaznaczone “archiwalny”, więc tylko to odznaczyłem, ale i po tym zabiegu dalej dzieje się to samo :? . Proszę bardzo o jakieś wyjaśnienie mi tej sytuacji, z góry dziękuję.

Mam ten sam problem :stuck_out_tongue:

Pobierz wersje 2.0

ściągnijcie sobie GTA SA Studios coś tam… :lol: ze strony :oops: Www.gtasite.pl

zajefajny… można tworzyć aktorów auta bronie wojny, itd. :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :arrow: :arrow: :arrow: