Dodatki z Chrome w Firefox


(Andrzejmoroniak) #1

Witam serdecznie

Chętnie zmieniłbym przeglądarkę na Firefox, jednak nie mam pewności czy dodatki, które posiadam w przeglądarce Google Chrome dostępne są dla Firefoxa? Jeśli tak, prosiłbym o podanie do nich linków. Dziękuję bardzo za pomoc. Poniżej zamieszczam screen z zainstalowanych u mnie dodatków do Chrome:


(nnick) #2

Praktycznie znajdziesz alternatywy dla wszystkich tych dodatków, tylko taka ich liczba zamorduje Firefoxa...


(Andrzejmoroniak) #3

Obecnie korzystam z Google Chrome. Wszystkie wymienione powyżej dodatki posiadam i są one włączone. Przeglądarka chodzi normalnie, nie odczuwam żadnego spowolnienia. Wiem, że Firefox wciąż ma kłopoty ze zużyciem pamięci (choć w najnowszej wersji widać pewną poprawę), myślałem jednak, że wraz z nową wersję poprawi się również wydajność i stabilność...

-- Dodane 13.10.2011 (Cz) 1:11 --

Po zapoznaniu się z najnowszą wersją (ostatnio korzystałem z 5) muszę stwierdzić, że Firefox jest do niczego. Ta przeglądarka się zmienia, ale niestety na niekorzyść. Gdybym miał do wyboru Firefox albo Operę wybrałbym oczywiście tę drugą przeglądarkę. Korzystam z Chrome i pomimo, że posiadam 35 dodatków nie odczuwam żadnego spowolnienia a przeglądarka uruchamia się zaraz po kliknięciu. Nie zawieszają mi się żadne karty (co w Firefox się zdarzało), działają wszystkie wtyczki i dodatki. Na dodatek Chrome najlepiej wypada we wszystkich testach. Ostatnio czytałem, że ma wyprzedzić "Liska". Jeżeli tak się stanie to bardzo się ucieszę. Szkoda tylko, iż może to być jedynie światowa tendencja, bo w Polsce jak wynika ze statystyk i tak większość wybiera właśnie przeglądarkę Mozilli.