Dodatkowe chłodzenie

Witam. Mam kilka pytań dotyczących chłodzenia kompa 8) Jak większość “pudeł” tak i moja obudowa ma dodatkowe miejsce na wentylator (patrz tutaj). I chciałbym się dowiedzieć czy warto tam zamontować jakiś wentylatorek do poprawy chłodzenia wewnątrz. Drugie pytanie też związane z chłodzeniem :mrgreen: Czy taki dodatkowy “kołnierz” usprawnia odprowadzanie powietrza jeśli nie jest centralnie skierowany na procesor? Proszę o pomoc i ewentualnie linki :slight_smile:

wrzucić dodatkowy wentylator jest zawsze dobrze :wink: najlepiej z przodu dać jeden wdmuchujący świeże powietrze a z tyłu jeden wyciągający gorące na zewnątrz obudowy…

co do ogólnego chłodzenia to wyczyść cooler od proca i odkurz całą płytę bo jest zasyfiona :stuck_out_tongue:

Właśnie odkurzyłem :stuck_out_tongue: Ta fotka jest sprzed odkurzania. Tylko trudno mi się dostać do radiatorów na procku :lol:

Sprężone powietrze i po kłopocie :slight_smile: Można pod małym ciśnieniem przedmuchać kompresorkiem lub zakupić np. w komputerowym…

Chyba właśnie kupię takie sprężone powietrze w “szpreju” :smiley:

Do czyszczenia kompa nie używaj odkurzacza, jeśli to robiłeś to na drugi raz używaj pędzelka, jak masz pędzelek i śrubokręt to powietrze z puszki nie będzie potrzebne, odkręć wentylator przeczyść łopatki i żeberka radiatora pędzelkiem.