Dodatkowe kontroler ATA czy przejściówka ATA na SATA?

Witam,

Po zakupie nowej płyty, posiadającej tylko jedno wejście ATA, muszę jakoś podłączyć resztę urządzeń na ATA. I tu moje pytanie, co będzie lepsze 2 przejściówki (http://www.komputronik.pl/Kable_Splitery_Switche_Video/Przejsciowka_do_HDD_z_SATA_na_ATA__Logilink/pelny,id,61329,s,1/) czy dodatkowy kontroler (http://www.komputronik.pl/Kontrolery/Kontroler_PCI_ATA_133_RAID/pelny,id,60871,s,1/), czy jeszcze może coś innego…? Koszty są podobne bo mam 2 urządzenia do podłączenia, więc musiałbym 2 przejściówki kupić. Mam też pytanie czy po podłączeniu przejściówki dalej do napędu/dysku musi być podłączony molex z zasilaniem ? Które z tych rozwiązań będzie lepsze ? Głównie zależy mi na porządku w obudowie. :smiley: Proszę o pomoc.

Zrób na przejściówkach. Dodatkowe kontrolery zwłaszcza tańsze bez bateryjek pewną część danych mogą przechowywać w swojej podręcznej pamięci i przy zaniku zasilania możesz utracić jakieś dane które akurat kontroler przetwarzał.

Kupiłem kiedyś przejściówki GIGABYTE były naprawdę dobrze i estetycznie wykonane poszukaj na Allegro bo pamiętam, że były w podobnej cenie, a przewyższały o klasę tę tandetę z komputronika.