Dodatkowe, wirtualne karty sieciowe w MU

(H@wkeye) #1

Witam. Chciałbym tą drogą spróbować uzyskać odpowiedź na pytanie zasadnicze: po pierwsze czy wystąpienie raz jakichkolwiek urządzeń na liście Menedżera urządzeń systemu Windows 7 można cofnąć, odwrócić czyli jakoś zdezaktywować lub dodać do ukrytych, czy też nie da się bez fizycznego wyjęcia urządzenia w celu resetu tych ustawień ?

A po wtóre konkretnie rzecz dotyczy dwóch dodatkowych kart sieciowych, a w zasadzie wirtualnych interfejsów - karty sieciowej  i tunelowania połączeń z wykorzystaniem protokołu IPv6, które u mnie pojawiły się w MU z nieznanych przyczyn w urządzeniach normalnych bez zaznaczenia ukrytych i drzewko od razu jest rozwinięte: tutaj

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt że ja z nich nie korzystam a MU je tymczasem właśnie pokazuje.

Te urządzenia stanowiące integralną część systemu (pochodzą od M$, stery systemowe) wcześniej były chyba w urządzeniach ukrytych tego nie pamiętam, wiem tylko z lektury. 

Korzystam do połączenia się tylko z zewnętrznej karty Wi-Fi - Ralink.

Nie wiem czy źródła wystąpienia tych dodatków dla fizycznej karty sieciowej nie należy szukać w NetWorx-ie - małym programie do monitorowania sieci, który kiedyś zainstalowałem i zaznaczyłem w nim opcję pokazywania tylko sieci bezprzewodowych bo z takich korzystam ?

Czy można na to w ogóle coś poradzić ? Chcę tylko Chcę tylko aby MU nie pokazywał ich na liście urządzeń normalnych.

(roobal) #2

Jeśli nie korzystasz i nie zamierzasz korzystać z IPv6, to możesz wyłączyć tunelowanie. Jeśli chodzi o IPv6 my wciąż jesteśmy w XX wieku, gdzie w USA IPv6 jest powszechnie dostępne, dlatego obsługa tego protokołu jest domyślnie włączona na każdym systemie.

(H@wkeye) #3

Dokładnie - nie korzystam z wirtualnego interfejsu swojej karty sieciowej ani też z Teredo (tunelowania).

Wykrzyknik przy Teredo to chyba z braku dedykowanych, nowszych sterowników dla mojej karty - jest już niewspierana.

Czyli rozumiem, że owe interfejsy domyślnie w systemie już są włączone, tyle że zwykle są widoczne w urządzeniach ukrytych tak ?

Pytam bo zastanawia mnie dlaczego uwidoczniły się w odkrytych czyli normalnych, to chyba jednak sprawka tego NetWorx-a ?

Czyli obie karty mogę wyłączyć, a jak dokładnie ?

I czy to wyłączenie ukryje urządzenia w MU ?

(roobal) #4

Jeden interfejs teredo jest domyślnie tworzony, łączy się on z serwerami Microsoftu, które przydzielają Ci adres IPv6. Protokół IPv6 możesz całkowicie wyłączyć, interfejsy tunelowania powinny się automatycznie wyłączyć.

(H@wkeye) #5

Jak dokładnie zatem najlepiej wyłączyć oba wirtualne interfejsy ?

O ile się nie mylę IPv6 już teraz mam wyłączony (wg danych z Połączeń sieciowych), a mimo to MU pokazuje ten interfejs i to z wykrzyknikiem.

(roobal) #6

Powinno wystarczyć poniższe polecenie.

netsh interface teredo set state disabled