Dodatkowe zajecie


(Krasor) #1

Witam jako ze mam trochę wolnego czasu i interesuje sie informatyka to postanowiłem sie czegoś nauczyć bo w przyszłości sam informatyk pracy zbytnio nie moze znaleźć. I tu zastanawiam sie jak mogę sie trochę zarobić głownie przez internet np. wykonując zlecenia albo cos innego (praca przy grach? Bo podobno można na tym zarobić bo gry sa popularne). I tu do was pytanie czego najlepiej zacząć sie uczyć. Programowania? webmasteringu? albo moze jeszcze czegoś innego np. grafiki? Licze ze cos mi doradzicie i z gory dzięki.  

 

 

 

 

Dodam ze teraz staram sie szlifować angielski ale na to oczywiście potrzeba troche czasu ;p


(MrBeckham666) #2

raczej logiczne jest najlepszym wyborem było by to co cię interesuję wiec raczej sam sb musisz odp na to pytanie:)


(scripter1) #3

Z grami (zgaduję że pewno myślisz o grach i aplikacjach na androida) jest tak że faktycznie są one popularne ale jest ich na rynku tak dużo i tylu jest programistów je wydających że bardzo ciężko się przebić żeby ktoś odnalazł twoją produkcję (niektórzy tworzą wręcz masowo gry i appki których faktyczna wartość jest znikoma), już niejeden się na tym przejechał.


(Krasor) #4

Wole własnie sie zajac czyms co jest dochodowe niz tym co konkretnie mnie interesuje.

 

 

A gry na komputery? z tym jest chyba lepiej? 


(MrBeckham666) #5

tak więc życzyć powodzenia w robieniu gry pod unity czy cry engine:) może kiedyś zagram:)


(Krasor) #6

Ironia? Zreszta spróbować nie zaszkodzi ;) 


(MrBeckham666) #7

nie może to tak zabrzmiało :slight_smile:


(Drobok) #8

Jasne że nie zaszkodzi, tylko jak zaczniesz od samego szczytu to ciężko ci będzie się przebić przez własną niewiedzę :stuck_out_tongue:

Zacznij od czegoś 2d, tam błędy nie będą cię boleć tak bardzo :wink:


(Krasor) #9

Fakt, nie ma co od razu sie rzucać na głęboka wodę 


(drunkula) #10

Polski nie jest w programowaniu zbyt popularny. Zacznij od nauki angielskiego - bez zrozumienia dokumentacji czy dyskusji na forach, do tematów dochodowych raczej nie dotrzesz. 


(Kok33) #11

skoro dopiero uczysz się informatyki to nie nastawiaj się, że od razu zaczniesz na tym zarabiać. może na początek pomyśl co może Cię rozwinąć, jak możesz doskonalić swoje umiejętności, a dopiero potem ustalaj swoje stawki. mimo wszystko życzę powodzenia :slight_smile:


(Kasia Nowako) #12

Ucz się języka!


(Ronin Tomasz) #13

 

Racja, skoro pytasz o webmatering, wnioskuję, że dopiero zaczynasz. Tak na prawdę nie ma złotej reguły w stylu od czego zacząć pracuj nad językiem, webmaterką i swoim kodem. Czas na zlecenia jeszcze nadejdzie 8)