Dodatkowe zajecie

Witam jako ze mam trochę wolnego czasu i interesuje sie informatyka to postanowiłem sie czegoś nauczyć bo w przyszłości sam informatyk pracy zbytnio nie moze znaleźć. I tu zastanawiam sie jak mogę sie trochę zarobić głownie przez internet np. wykonując zlecenia albo cos innego (praca przy grach? Bo podobno można na tym zarobić bo gry sa popularne). I tu do was pytanie czego najlepiej zacząć sie uczyć. Programowania? webmasteringu? albo moze jeszcze czegoś innego np. grafiki? Licze ze cos mi doradzicie i z gory dzięki.  

 

 

 

 

Dodam ze teraz staram sie szlifować angielski ale na to oczywiście potrzeba troche czasu ;p

raczej logiczne jest najlepszym wyborem było by to co cię interesuję wiec raczej sam sb musisz odp na to pytanie:)

Z grami (zgaduję że pewno myślisz o grach i aplikacjach na androida) jest tak że faktycznie są one popularne ale jest ich na rynku tak dużo i tylu jest programistów je wydających że bardzo ciężko się przebić żeby ktoś odnalazł twoją produkcję (niektórzy tworzą wręcz masowo gry i appki których faktyczna wartość jest znikoma), już niejeden się na tym przejechał.

Wole własnie sie zajac czyms co jest dochodowe niz tym co konkretnie mnie interesuje.

 

 

A gry na komputery? z tym jest chyba lepiej? 

tak więc życzyć powodzenia w robieniu gry pod unity czy cry engine:) może kiedyś zagram:)

Ironia? Zreszta spróbować nie zaszkodzi ;) 

nie może to tak zabrzmiało :slight_smile:

Jasne że nie zaszkodzi, tylko jak zaczniesz od samego szczytu to ciężko ci będzie się przebić przez własną niewiedzę :stuck_out_tongue:

Zacznij od czegoś 2d, tam błędy nie będą cię boleć tak bardzo :wink:

Fakt, nie ma co od razu sie rzucać na głęboka wodę 

Polski nie jest w programowaniu zbyt popularny. Zacznij od nauki angielskiego - bez zrozumienia dokumentacji czy dyskusji na forach, do tematów dochodowych raczej nie dotrzesz. 

skoro dopiero uczysz się informatyki to nie nastawiaj się, że od razu zaczniesz na tym zarabiać. może na początek pomyśl co może Cię rozwinąć, jak możesz doskonalić swoje umiejętności, a dopiero potem ustalaj swoje stawki. mimo wszystko życzę powodzenia :slight_smile:

Ucz się języka!

 

Racja, skoro pytasz o webmatering, wnioskuję, że dopiero zaczynasz. Tak na prawdę nie ma złotej reguły w stylu od czego zacząć pracuj nad językiem, webmaterką i swoim kodem. Czas na zlecenia jeszcze nadejdzie 8)